Новини » Політика 7 березня, 2019, 13:56
З Антикорупційним судом усе закінчиться великим пшиком, – експерт
ZIK
ZIK

Вищий антикорупційний суд не стане панацеєю, яка змінить життя українців. Адже судді вестимуть справи на підставі чинного законодавства та процесуальних кодексів. Відповідно, більшість справ адвокати зможуть виграти.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політичний консультант Михайло Чаплига.

«Процедури щодо обрання суддів до Вищого антикорупційного суду були дотримані та були прозорими, бо всі ми могли стежити за тим, що відбувається. Але цей склад не є ідеальним та унікальним. Ба більше! Були застосовані певні маніпуляції. Адже немає таких процедур, які можна було б виписати так, щоб не можна було знайти лазівки», – сказав Чаплига.

Тому він вважає, що політичний вплив на формування складу суддів до Вищого антикорупційного суду був.

«Всі чомусь думають, що Антикорупційний суд буде панацеєю, яка змінить все наше життя, але нічого він не змінить. Бо судді повинні будуть вести справи на підставі того самого законодавства та процесуальних кодексів, які у нас є. Все буде залежати від того, наскільки сторона звинувачення якісно і фахово збере доказову базу, чи будуть прийнятними ці докази, чи матеріали справи будуть повними і достатніми», – прокоментував він.

За його словами, саме тому будь-які мінуси в доказовій базі будуть «розбиті» адвокатами. Так, як це було у справі з колишнім керівником ДФС, і у справі з Розенблатом, і не лише.

«Там, де сторона звинувачення нефахово збирає доказову базу або нефахово представляє докази у суді, там адвокати працюють якісно, в результаті ми нічого не отримуємо. Тому, коли  нам розказують про те, що давайте ми завтра зробимо Антикорупційний суд і він всіх засудить, то це неправда. Бо він не зможе це зробити, бо не має права відхилитись від законодавства. Тому я вважаю, що це все закінчиться великим пшиком і всі емоції та пристрасті навколо формування закінчиться таки самим розчаруванням, яке ми отримали після створення НАЗК, НАБУ і САП», – наголосив Чаплига.

Нагадаємо, на передостанньому засіданні Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів 6 кандидатів виключили з конкурсу до Вищого антикорупційного суду, двоє – відмовилися від участі самі, ще одного кандидата залишили в конкурсі.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 23:34 :44