Вибори президента: чому кандидати почали знімати свої кандидатури?

ZIK

Кандидатів на пост президента було 44. Втім, в останні дні вони почали масово заявляти про вихід із передвиборчих перегонів. Тож у кінцевому результаті список виглядатиме дещо коротшим. Зняти свою кандидатуру ще можна до кінця доби.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Перші заяви про зняття кандидатур прозвучали ще наприкінці минулого тижня.

«Я відкликаю свою кандидатуру з виборів президента. І я оголошую про підтримку на виборах на пост президента Анатолія Гриценка», – заявив мер Львова Андрій Садовий.

«Я підтверджую свою обіцянку і готовий знятися на користь Анатолія Гриценка», – повторив журналіст Дмитро Гнап.

А нині це перетворилося майже на такий собі флешмоб. Бо охочих вибути з президентської гонитви – побільшало.

Так, сьогодні про своє бажання припинити участь у виборах заявили Сергій Кривонос, Євгеній Мураєв і Дмитро Добродомов.

«Вважаю, сьогодні, в тих умовах, в яких перебуває держава, недоцільною зміну Верховного головнокомандувача Збройних сил України», – заявив Сергій Кривонос.

Усім їм застави у 2,5 мільйона гривень не повернуть. Як і кошти, витрачені на передвиборчу агітацію. Тож для чого платити, аби потім зійти з дистанції? Бо ж і членів комісій, і спостерігачів власних не буде. Та й не факт, що виборець піде за тими, на чию користь відмовляються.

«Тези про об’єднання демократів, патріотів, опозиціонерів завжди дуже добре сприймаються виборцями», – переконаний голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Фахівці запевняють, що, насамперед, це можливість закріпитись у пам’яті людей. Та потрапити до вищої ліги політики.

«Зараз ми маємо реально не президентську, а президентсько-парламентську виборчу кампанію. І для багатьох кандидатів на пост президента завданням є наростити рейтинг, впізнаваність і створити гарні стартові можливості для участі у парламентських виборах», – пояснює Олексій Кошель.

Кажуть: фактично кожен третій кандидат навіть не веде передвиборчої кампанії. Утім і місцем своїм не поступається. Їх експерти називають технічними.

«Вони розраховують, наприклад, на квоти у виборчих комісіях. Тобто їм важливо забезпечити ці квоти, тримати їх для певного кандидата. Тому вони і не будуть зніматися», – переконана координатор руху «Чесно» Віта Думанська.

А ще можна «відтягнути» хоча б кілька відсотків голосів у конкурентів, які можуть стати вирішальними.

Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»

Loading...