Новини » Суспільство 7 березня, 2019, 9:45
Супрун розвіяла чергову порцію міфів про кір
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвіяла чергову порцію міфів про щеплення і кір.

Про це Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Фейсбуці.

Міф: кір – «благословенна» хвороба. Що раніше дитина перехворіла на неї, то краще для її здоров’я: імунітет стане сильнішим і пожиттєвим.

Факт: кір – смертельно небезпечна хвороба.

Якщо дитина захворіє на кір та одужає, у неї дійсно сформується імунітет проти цього захворювання. Однак інфекція може викликати ускладнення: ураження мозку (енцефаліт), бронхіт, пневмонію.

За даними ВООЗ, попри наявність безпечної та ефективної вакцини, в 2017 році кір забрав життя 110 000 людей у світі. В основному це були діти, віком до 5-ти років.

В Україні від кору з початку спалаху померла 31 людина. Це факт. Так само, як і те, що жодного випадку смерті від вакцин в Україні не було зафіксовано за весь період незалежності.

Не захищати дитину від кору вакциною – це свідомо наражати її на смертельну небезпеку.

Міф: щеплення від кору не гарантує, що дитина не захворіє, тому його можна не робити.

Факт: щеплення від кору – це єдиний надійний захист від хвороби і важких ускладнень.

Після щеплення двома дозами вакцини КПК залишається ризик, що дитина може захворіти на кір. Але він мізерний – лише 3-5%.

Тому порівнювати ризики захворіти на кір вакцинованої дитини та невакцинованої – це маніпуляція.

Міф: якщо не застосовувати антибіотики і жарознижуючі засоби під час хвороби, то енцефаліт (ураження мозку) неможливий. Жарознижучі «завадять» кору «проявитися» висипом, тому хвороба «піде всередину» – в легені та мозок.

Факт: енцефаліт є одним із ускладнень кору. В жодному разі його не можуть викликати антибіотики чи жарознижуючі препарати. Так само препарати для зниження температури, які обов’язково треба приймати після перетину позначки термометра 38,5, не можуть вплинути на розповсюдження висипу, тим паче – спрямувати хворобу в легені і мозок.

Фейк: замість жарознижуючого засобу звільніть сили імунної системи для боротьби з вірусом кору: зробіть дитині клізми на основі розчину солі і соди у воді.

Факт: Такий підхід щодо дитини, яка хворіє на кір, можна назвати лише видом тортур. Не займайтесь самолікуванням – при перших ознаках зверніться до лікаря!

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 05:12 :04