Новини » Події 7 березня, 2019, 21:47
Особисті інтереси Насалика: Волинець вказав на домовленості міністра зі «смотрящим»
ZIK
ZIK

Ігор Насалик планує забрати повноваження у «смотрящих» і самостійно відстоювати свої інтереси на ДП «Селідіввугілля» на Донеччині, а також на «Львіввугілля» та «Волиньвугілля».

Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

Голова профспілки підкреслив, що ще рік тому, в березні, я написав листа першому заступнику керівника Національної поліції України про те, що Ігор Насалик розгортає спільний бізнес зі структурами сина Януковича – Олександра Януковича – у Донецькій області, зокрема у зоні розмежування на шахті «1-3 «Новогродівська».

«На той час, тобто ще рік тому, у зв’язку з такими діями міністра Насалика Державному підприємству «Селідіввугілля» вже було нанесено шкоди на 645 мільйонів гривень. Після цього гроші, зароблені шахтарями «Львіввугілля», Ігор Насалик перекинув на «Селідіввугілля», щоб загасити страйки, які він сам же і спровокував», – зауважив Волинець.

Так само, наголошує експерт, Ігор Насалик спровокував страйки шахтарів у Львівській і Волинській областях, де заборгованість була найбільшою, хоч гірники там працювали найкраще.

«Окрім Насалика є ще Володимир Кістіон, який є відповідальним за паливно-енергетичний комплекс. Але це людина прем’єра Гройсмана, людина в тіні, і я не можу нічого конкретного сказати по ньому, яка його роль – позитивна чи негативна.

Насалик так само забрав гроші з ДП «Мирноградвугілля», які під гарантії держави були виділені банком на оснащення лави на шахті «Капітальна» – найпотужнішій шахті в Україні. Але зараз ця шахта залишається без лави. Поліція відкрила кримінальну справу. Утім на допит мене ніхто не викликав», – констатував Михайло Волинець.

Він припускає, що Ігор Насалик домовився з правоохоронцями чи не на всіх рівнях. Також голова профспілки гірників розповів про запис прихованою камерою, де «смотрящий» від Насалика Андрій Венгрин розмовляє з першим заступником міністра енергетики та вугілля Галиною Карп.

«Розмова була про те, коли Венгрин має повернути гроші від постачання саморятівників на шахти Львівщини та Волині. Зокрема це саме та шахта, де два роки тому загинуло восьмеро шахтарів. І саме Венгрин на той час розкрадав у «Львіввугілля» більш як 20 мільйонів гривень щомісяця.

На відео також було зафіксовано, як Галина Карп пояснює Венгрину, щоб він здав повноваження «смотрящого» по «Селідіввугілля» в Донецькій області, оскільки туди зі своїми інтересами буде заходити безпосередньо Ігор Насалик, так само як і на «Львіввугілля» та «Волиньвугілля». Я заявив про це публічно і сподівався, що правоохоронні структури та Служба безпеки відреагують на це, але реакції досі немає», – наголосив Михайло Волинець

Як повідомляли, раніше львівські правоохоронці запобігли розкраданню коштів, призначених на будівництво шахти ДП «Волиньвугілля». За завищений обсяг виконаних робіт було виплачено з держбюджету майже 400 тис гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 05:50 :37