Новини » Політика 7 березня, 2019, 19:59
Монетизація субсидій: депутат Опанасенко пояснив, у чому небезпека нововведення
ZIK
ZIK

Часто виникає така ситуація, коли той, хто надає пільги, полюбляє «домальовувати» неіснуючі послуги.

Це зауважив народний депутат України Олександр Опанасенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Політик впевнений, що в Україні потрібно провести верифікацію не тільки отримувачів субсидій, а й різноманітних пільг і послуг.

«Сьогодні в державі є понад 150 різних пільгових категорій. А будь-яка пільга чи субсидія – це викривлення економічних стосунків між тим, хто надає послугу і тим, хто ї отримує.

Адже якщо це пільга, то завжди людина щось безкоштовно отримує, а потім держава за це має заплатити і компенсувати. І часто виникає така ситуація, коли той, хто надає пільги, полюбляє «домальовувати» неіснуючі послуги», – пояснив Олександр Опанасенко.

Зокрема щодо субсидій, пояснює депутат, то є велика проблема з ефективним обліком надання цих послуг, адже облгази, наприклад, можуть завищувати реальне споживання.

«Якщо адміністрування буде прозорим і зрозумілим, то особливих проблем із монетизацією субсидій бути не повинно. Але якщо людина витрачатиме гроші на інші потреби, не сплачуючи при цьому комунальні послуги, то зростання боргів загрожує розбалансованістю системи поточних розрахунків», – Олександр Опанасенко.

Як зазначалось, раніше Президент Петро Порошенко заявляв, що монетизація субсидій та індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 20:57 :47