Затримано Костанчука та Іщенка: Луценко розповів деталі справи про підкуп Юрія Тимошенка

Вчора Генпрокуратура разом з ДБР, у супроводі одного з підрозділів СБУ, затримали двох громадян – Тараса Костанчука і Олександра Іщенка, які за попередньою змовою, перешкоджали суб’єкту виборчого процесу Юрію Тимошенко, шантажуючи його і вимагаючи зняти свою кандидатуру за грошову винагороду.

Про це під час брифінгу Генпрокуратури України, яку транслював телеканал ZIK, заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Вони запропонували йому зняти свою кандидатуру за 5 мільйонів гривень», — каже Юрій Луценко.

Генеральний прокурор звертає увагу на переписку між організатором підкупу Романом Р. і помічником Юрія Тимошенка, який разом зі своїм шефом написали заяву про спробу підкупу.

«Організатор Роман пересилає Тарасу, якого затримали, повідомлення про те, що необхідно підготувати відповідні документи», — зазначає Юрій Луценко.

Також Роман пропонує певні варіанти розвитку подій для кандидата Тимошенко у Президенти, каже Генеральний прокурор.

«Тимошенко може вийти чистим зі ситуації, стати героєм для народу, який не пішов на поводу у влади, мовляв, він не дав себе використати, не продався «Пороху». Він стає відомою публічною особою, ми допомогаємо з розкруткою в ЗМІ. Далі він стає одним із лідерів патії «Захисників України», починає працювати на майбутні вибори до ВРУ. На наступні президентські вибори він йде кандидатом від цієї партії. Закриваються кримінальні справи. Надходить фінансування роботи і політичної діяльності — десять мільйонів лише на цей рік», — розповідає про плани шахраїв Луценко.

Крім того, Генеральний прокурор розповів про ще один можливий розвиток подій, за версією шантажистів, для Юрія Тимошенко.

«Якщо ж він братиме участь у виборах, то для народу Юра — запроданець «Пороха», який продав своє прізвище. Крім того, після виборів його чекає забуття. Також чекають кримінальні переслідування від МВС по членах комісії, що будуть займатися крадіжкою бюлетенів, за фінансування, за все, що придумають. До цього всього Юру чекає обливання брудом в ЗМІ від опонентів Порошенка. Він залишиться в історії людиною, що вдало використала своє прізвище. Це шантаж громадянина України, який використав своє конституційне право зареєструватися в кандидати у президенти», — каже Луценко.

Останнє повідомлення було від нового персонажа — Валєри (Бют), згідно телефонного номеру, це народний депутат Валерій Дубіль.

«Він, очевидно, є замовником підкупу. На телефон Романа, тобто помічника Юрія Тимошенко, прийшло повідомлення: «Буду з Ю дві години, напиши або передзвони. Завтра останній день — напиши кілька слів. Сьомого віддають бюлетні до друку — просто інформуй»», — додає Луценко.

Уся переписка велася під санкціонованим контролем спецслужб, каже генеральний прокурор.

«Зрештою, з’являється новий текст. А саме фото грошей, які лежать на столі у спокусника Тараса. Мовляв, підписуйте заяву і гроші уже у вас. Кошти в обмін на заяву завірену нотаріусом. », — розповідає Луценко.

Двоє зловмисників уже затримано, підкреслює генеральний прокурор.

«Вони розповідали, що просто друзі і хотіли позичити гроші. В нас є заява помічника кандидата у президенти про шантаж і фінансову пропозицію», — додає Луценко.

До слова, нагадаємо, раніше генеральний прокурор Юрій Луценко «привітав» Юлію Тимошенко з 8-м березня.

Loading...