Десятки мільйонів доларів: Луценко назвав суми, які нардеп від «Батьківщини» хотів витратити на скуповування голосів

ZIK

За висновками СБУ, фінансування скупки голосів по всій Україні організацією, яку очолював нардеп від «Батьківщини» Валерій Дубіль, сягало 80 мільйонів доларів. До того ж спецзавданням було забезпечення перемоги у першому турі в трьох областях – на Вінниччині, Волині, Дніпропетровщині. В останній області на це виділявся майже мільйон гривень.

Про це під час брифінгу Генпрокуратури України, яку транслював телеканал ZIK, заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Він нагадав: декілька тижнів тому член партії «Батьківщина» Валерій Дубіль, якого підозрюють у причетності до підкупу кандидата в президенти Юрія Тимошенка, уже став об’єктом правоохоронних органів. Так, СБУ виявила групу російських політтехнологів, запрошених у Чернігівську єпархію Московського патріархату ще у 2014 році, як волонтерів, що працюють у штабах «Батьківщини».

Структурою організації, за версією слідства, керує нардеп Дубіль, який не з’явився на допит.

«Організація включала в себе громадян РФ, політтехнологів партії Жириновського та громадян України, які працювали на вибори Путіна», – наголосив Луценко.

За його словами, правоохоронці провели обшуки у Тернопільській області, де виявили розписані плани коштів щодо того, скільки і в якому місяці повинна отримати сітка. Відповідні гроші були знайдені у координатора одного із округів на Тернопільщині.

«Вказана в табличці сума у 1700 доларів була знайдена із припискою: «Округ №164. Видатки старших виборчих дільниць: січень – закрито, лютий – 475 500 грн помножити на 27,2 дорівнює 17 500 дол». Саме стільки коштів було знайдено при обшуку у відповідального за цей конкретний округ», – розповів Луценко.

Окрім того, прокуратура продемонструвала і фото запрошення «російських волонтерів», які тепер працюють у штабі Тимошенко у Чернігівській єпархії МП. Водночас – і світлину з’їду «однієї із партій», де на фоні учасників антитерористичної операції сидить одна із російських політтехнологів.

«Моральний ступінь саджати російського політтехнолога на фоні захисників України залишається на совісті організатора цього дійства. Технолог приїхала з Росії допомагати купувати голоси українців і красується на фоні учасників АТО», – зауважив Луценко.

До того ж, за його словами, слідство отримало аудіозаписи, на яких Дубіль інструктує «усю цю мережу» і гарантує їм виплату коштів, знайдених при обшуках.

«В цієї організації є спецпроект. Окрім покупки голосів по всій Україні, які, за висновком експертів з СБУ, сягають близько 80 мільйонів доларів, вони мали завдання про перемогу в першому турі у трьох областях. У Вінницькій області – 6 округів, Волинській – 5, Дніпропетровській – 17. Найголовніша стаття – «план агітаторів». Йдеться про 45 тисяч на кожному окрузі. Тобто, 30% від виборців округу. Якщо додати до дійсного рейтингу цей куплений, справді вийде перемога у першому турі», – наголосив Генпрокурор.

Ціна цієї перемоги вражає. Так, за інформацією Луценка, лише у Вінницькій області вона обійшлася б кандидату у 403 718 628 грн.

«Волинська область – 369 226 124 грн, а вершина балу – Дніпропетровська область. Там на купівлю голосів планувалося 908 777 730 гривень. Це майже мільярд . Та найцинічнішою є остання графа – «вартість одного голосу». У Вінницькій області російські політтехнологи, які працюють на народного депутат Дубіля, оцінили це в 1586 грн. У Волинські, за їх планами, вартість дещо менша – 1443 грн, а от на Дніпропетровщині зовсім дешево оцінюється – 1049 грн», – резюмував Юрій Луценко.

Як повідомлялось раніше, за даними ЗМІ, в організації піраміди з підкупу виборців на виборах 2019, яку викрила Служба безпеки України, підозрюється нардеп від «Батьківщини» Валерій Дубіль.

Читайте більше новин на тему: Юрій Тимошенко

Loading...