Новини » Політика 7 березня, 2019, 1:40
Будапештський меморандум: Україна має право вимагати компенсацію, – Смешко
ZIK
ZIK

Будапештський меморандум – це офіційний документ ООН, єдиний правовий міжнародний формат, який рано чи пізно змусить Росію та інших підписантів сісти за стіл переговорів.

Про це заявив екс-глава СБУ, колишній радник Президента, політик Ігор Смешко в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK

На думку політика, лише в межах Будапештського меморандуму Україна зможе примусити всі сторони сісти за стіл переговорів, відстояти свою територіальну цілісність і компенсувати збитки.

«Україні не потрібен мир за будь-яку ціну, адже правда на нашому боці, і ми обов’язково переможемо. Але щоб це вдалося зробити, потрібно нарощувати головні елементи – економіку, армію та дипломатію.

Передусім, ми повинні подати офіційні ноти для скликання консультацій у форматі Будапештського договору. І нехай на ці консультації не буде приїздити Росія, але є інші сторони, з якими потрібно розмовляти. Адже ніхто більше не зміцнював обороноздатність США, ніж Україна, ліквідувавши свій ядерний арсенал», – підкреслив Ігор Смешко.

Він також наголосив, що ті люди, які сьогодні стверджують, що Будапештський меморандум є недієвим, оскільки там не прописані механізми відповідальності, є нефаховими і не розуміються в темі.

«У Віденській конвенції 1969 року зазначено, що будь-який документ, підписний главою держави чи міністром закордонних справ, вважається міжнародним договором, незважаючи навіть на внутрішню процедуру ратифікації. І якщо будь-яка сторона в міжнародних відносинах надала певні послуги, то вона має право вимагати компенсації за ці послуги», – пояснив Смешко.

Політик пригадав, що в 1995 році був у Вашингтоні і пам’ятає, як чинний міністр закордонних справ Росії Лавров був тоді представником РФ і на рівні з усіма підписав меморандум, щоб він став офіційним документом ООН.

«Мінські угоди – це не міжнародний договір, а от Будапештський меморандум – це офіційний документ ООН в ранзі міжнародного документу. І де сьогодні офіційні ноти від України, де наше офіційне звернення до країн-підписантів про негайне скликання консультацій? Адже всі вони декларували і гарантували, що будуть поважати територіальну цілісність, недоторканість, незастосування військової, економічної сили проти України», – наголосив Ігор Смешко.

Як повідомляли, Президент США Дональд Трамп розпорядився продовжити ще на рік санкції проти Росії через її агресію в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 04:16 :09