Новини » Економіка 6 березня, 2019, 12:25
Українцям почали виплачувати монетизовані субсидії
Українські гривні. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Українські гривні. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У відділеннях державного Ощадбанку українцям почали виплачувати субсидії, які громадяни отримають у грошовій формі. Гроші можна отримати у готівковому або безготівковому вигляді.

Як саме люди отримають гроші залежить від дати, коли особа подала документи у Центр надання адміністративних послуг для оформлення субсидії, пише Громадське.

«Перша – це субсидіанти, які звернулися до 31 грудня 2018 року – вони отримуватимуть субсидії у готівковій формі. Друга модель – це субсидіанти, яким призначено отримання субсидій після 1 січня 2019 року. Вони будуть отримувати субсидії безготівковим шляхом у виділенні Ощадбанку після закінчення опалювального сезону в червні 2019 року», – повідомила керівниця одного з відділень Ощадбанку в Києві Анна Кривопуск.

Про нарахування виплати субсидіанти дізнаються з SMS-повідомлення від Ощадбанку (якщо підключена послуга SMS-банкінгу) або від Міністерства соціальної політики.

Укрпошта запустиила пілотний проект з доставки субсидій: з березня по травень працівники Укрпошти доставлятимуть субсидії пенсіонерам у грошовій формі разом з пенсіями.

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій – це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

Нагадаємо, у березні українцям виплатять 5,66 млрд грн субсидій готівкою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 02:31 :39