Новини » Суспільство 6 березня, 2019, 18:09
У Мексиці знайшли ритуальну печеру майя, якій тисяча років

Співробітники Національного інституту антропології та історії Мексики виявили ритуальну печеру майя під священним містом Чичен-Іца.

Про це повідомляється на сайті інституту, пише naked-science.

Чичен-Іца – місто, яке являло собою політичний і культурний центр цивілізації майя. Воно знаходиться на півночі півострова Юкатан. Його заснували приблизно в 455 році і будували в два етапи. Першу частину міста складають будови VI-VII століть, а другу – X-XI століть.

У 2018 році під час пошуку рівня ґрунтових вод під містом археологи знайшли систему тунелів під назвою Баламку (Balamku), що означає «Бог Ягуар». До цього в 1966 році її відшукали місцеві фермери, а потім її відвідав археолог Віктор Сеговія (Víctor Segovia Pinto). Він склав звіт, в якому вказав на велику кількість артефактів, але продовжувати розкопки не став і звелів жителям закрити вхід. Чому він так вчинив, до сих пір залишається загадкою.

Працівники інституту довгий час повзали по вузьких тунелях підземної мережі, перш ніж натрапили на ритуальну печеру. Всередині виявили прекрасно збережені артефакти жертвоприношень, такі як пальник ладану, вази і тарілки, прикрашені особами древніх богів. Всього дослідники нарахували 155 предметів.

Археологи вважають, що відкрита печера – лише одна з семи священних кімнат Баламку. Вивчення самих об’єктів допоможе краще зрозуміти культуру печерних ритуалів майя. У той же час дослідження геології і мікробіології печери дозволить встановити кліматичні цикли, які проходили в періоди зростання і занепаду міста.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 14:32 :47