Новини » Економіка 6 березня, 2019, 13:17
Ціна на газ тільки зростатиме, – Верещук
ZIK
ZIK

Україна, буцім, взяла на себе зобов’язання перед міжнародними кредиторами постійно підвищувати ціну на газ «взамін за чергові позики». Це дозволяє підтримувати ВВП на рівні трьох відсотків.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявила  директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

«Ціна на газ не може змінитися, бо ми попередньо взяли на себе зобов’язання міжнародного характеру. Ми підписали меморандум, який дозволив взяти нам новий кредит», – наголошує експерт.

Вже у 2019 році, ми, фактично, підписалися підвищувати ціну на газ, зазначає директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

«Змінити нічого не можна. У мене питання до високопосадовців, які розробляли такі угоди і йшли на співпрацю з МВФ: чому вони вирішили діяти у такий спосіб? Адже сідаючи за стіл переговорів, за нашою спиною стоїть населення України, яке має мізерні доходи. Тому підіймати ціну на газ – не найкраще рішення», – каже Ірина Верещук.

Також директор Центру Балто-Чорноморських досліджень звертає увагу на рівень ВВП в країні.

«Наша економіка відчула значні коливання. Спершу ВВП упав на 17 відсотків, а тепер щороку зростає на три. Щоб повернутися до передреволюційної позначки, до 2030 року нам треба у таких темпах жити. Кому таке зростання потрібне? В чому суть реформ?», – обурюється експерт. 

Українці не розуміють, навіщо їм платити за комунальні послуги, згідно завищених тарифів, наголошує директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

«Якщо б в Польщі був такий скандал, як у нас в «Укроборонпромі», Гройсмана вже б звільнили», – переконана Ірина Верещук.

Крім того, ми не бачимо кінця-краю у підвищенні тарифів, також не маємо жодної видимої моделі реформи енергетичного сектору, зауважує директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

«Чуємо лише те, що до 2025 року спробуємо збільшити власний видобуток. Також лунає інформація про МВФ, яка кабально змушує нас піднімати тарифи, бо у протилежному разі з нами не будуть співпрацювати. А без кредитів, нікому не секрет, що нас чекає дефолт і економічна криза», – вважає Ірина Верещук.

Нагадаємо, раніше у Мінфіні назвали закони, необхідні для наступного траншу МВФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 11:05 :29