Новини » Економіка

Ціна на газ тільки зростатиме, – Верещук

ZIK

Україна, буцім, взяла на себе зобов’язання перед міжнародними кредиторами постійно підвищувати ціну на газ «взамін за чергові позики». Це дозволяє підтримувати ВВП на рівні трьох відсотків.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявила  директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

«Ціна на газ не може змінитися, бо ми попередньо взяли на себе зобов’язання міжнародного характеру. Ми підписали меморандум, який дозволив взяти нам новий кредит», – наголошує експерт.

Вже у 2019 році, ми, фактично, підписалися підвищувати ціну на газ, зазначає директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

«Змінити нічого не можна. У мене питання до високопосадовців, які розробляли такі угоди і йшли на співпрацю з МВФ: чому вони вирішили діяти у такий спосіб? Адже сідаючи за стіл переговорів, за нашою спиною стоїть населення України, яке має мізерні доходи. Тому підіймати ціну на газ – не найкраще рішення», – каже Ірина Верещук.

Також директор Центру Балто-Чорноморських досліджень звертає увагу на рівень ВВП в країні.

«Наша економіка відчула значні коливання. Спершу ВВП упав на 17 відсотків, а тепер щороку зростає на три. Щоб повернутися до передреволюційної позначки, до 2030 року нам треба у таких темпах жити. Кому таке зростання потрібне? В чому суть реформ?», – обурюється експерт. 

Українці не розуміють, навіщо їм платити за комунальні послуги, згідно завищених тарифів, наголошує директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

«Якщо б в Польщі був такий скандал, як у нас в «Укроборонпромі», Гройсмана вже б звільнили», – переконана Ірина Верещук.

Крім того, ми не бачимо кінця-краю у підвищенні тарифів, також не маємо жодної видимої моделі реформи енергетичного сектору, зауважує директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

«Чуємо лише те, що до 2025 року спробуємо збільшити власний видобуток. Також лунає інформація про МВФ, яка кабально змушує нас піднімати тарифи, бо у протилежному разі з нами не будуть співпрацювати. А без кредитів, нікому не секрет, що нас чекає дефолт і економічна криза», – вважає Ірина Верещук.

Нагадаємо, раніше у Мінфіні назвали закони, необхідні для наступного траншу МВФ.

Loading...