Новини » Політика 6 березня, 2019, 15:07
Портников: Перемога Зеленського може відкрити дорогу до нового українського повстання

Якщо лідером країни стане Коломойський, при владі залишиться та частина колишньої «помаранчевої» і «майданної» еліти, яка сприймає Україну як проект, яка щиро не розуміє, не відчуває Україну як країну. І яка, будучи цивілізаційним продовженням сусідньої Росії, не хоче собі в цьому зізнатися і виявляється в порожнечі – і не в Росії, але і не в Україні. Зеленський – дійсно символ такої України, русифікованої, яка не розуміє «навіщо все це», внутрішньо зневажає «село» і містечко, з якого сама ж і вийшла. Але при цьому з незрозумілих причин вимагає поваги у баріна.

Про це написав відомий публіцист Віталій Портников у колонці «Коломойському вистачить одного Зеленського» на Еспресо.

За його словами, перемога такої України не вирішить політичних і економічних проблем країни. Але може відкрити дорогу до нового українського повстання – повстання, яке чергового разу буде здаватися антиолігархічнім, але насправді чергового разу стане національно-визвольним.

Віталій Портников пояснив, що означатиме, коли лідером країни стане Коломойський: «Олігархічне правління в Україні досягне своєї кульмінації. Олігархи тому і готові були послабити Віктора Януковича, що він намагався замінити їх «сім’єю». Їм тому й не потрібен Петро Порошенко (як і Юлія Тимошенко, зрештою), що такий президент намагається, за прикладом Кучми, бути їхнім третейським суддею, домовлятися з кожним – нерідко проти кожного. Успіх Зеленського – це успіх клубу. Хоча я не виключаю, що на першому етапі Коломойський спробує відсунути товаришів, але швидко зрозуміє всю безперспективність такого підходу. Тому що боротьба одного олігарха з іншими – це пожвавлення політики, а союз олігархів – це її зникнення».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-23 16:13 :15