Олігархи заводять кошти в передвиборчі фонди через пенсіонерів і селян, – Таран

ZIK

Олігархи наповнюють виборчі фонди кандидатів у президенти через пенсіонерів чи селян, які не мають жодного стосунку до політики. Натомість домовленості між олігархатом і політикумом залишаються у таємниці.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Сергій Таран.

Він наголосив: олігархи ніколи не скажуть прямо, що підтримують ту чи іншу політсилу.

«Зараз відбуваються наповнення та витрати виборчих фондів кандидатів у президенти. Серед людей, які наповнюють ці фонди, ви не побачите багато олігархів – натомість пенсіонерів, селян. Через них заводять олігархічні кошти», – розповів Таран.

Водночас, за його словами, домовленості між олігархами та політиками залишаються таємницею. Адже саме завдяки зв’язкам із політичним класом вони у 90-х роках змогли забезпечити собі надприбутки.

«Насамперед, йдеться про бізнес, пов’язаний із нафтовою та газовою промисловостями – там, де немає вільного ринку», – вважає політолог.

Адже тоді держава втручається у такі торгові відносини. Наприклад, лише після 2014 року в Україні почали здійснювати кроки назустріч створенню ринку енергоносіїв. До того існувала монополія.

«У нас усі без винятку політичні клани заробили дуже багато на газовій трубі. Це монополія, яку встановлюють влада та політики, про це домовляються олігархи. Тож, звичайно, вони у цьому не зізнаються. Саме завдяки такому бізнесу у нас з’явилось багато олігархів, які досі є впливовими на українській політичній арені», – переконаний Таран.

Він наголосив: ці люди і надалі впливатимуть на політику, тому що багато із них хоче або повернути корупційні схеми, або «сісти на нові».

«Тому, насамперед, ми повинні робити акцент не на тому, що багаті люди –це погано, а на тому, що багаті люди починають таким чином впливати на політику. Саме це є тим, що відрізняє українців, які потрапили у рейтинг Forbes, від представників демократичних країн, які теж там перебувають», – підкреслив Сергій Таран.

Як повідомлялось раніше, журналісти проекту «Наші гроші» від «BIHUS.info» заявили: «Батьківщина» використовує «фейкових» донорів для легалізації коштів невідомого походження. 

Loading...
Loading...
Loading...