Новини » Львів

«Ми входимо у цілковито невідомий, але сповнений надії етап перетворень», – владика Михаїл

Сьогодні, 6 березня, у Львівському національному аграрному університеті у м. Дубляни відбулась конференцію на тему: «Наша Свята Софія. Київське християнство перед викликами сучасності».

Про це повідомляє ЛОДА.

«Ми відчуваємо, що стоїмо на порозі нової епохи, повної несподіваних викликів. Ці новітні виклики спрямовані до всіх людей. Ми входимо у цілковито невідомий, але сповнений надії етап перетворень: релігійних, економічних, технологічних і суспільно-політичних. Ми – діти і спадкоємці Київської Церкви, і успадкували цю премудрість, щоб будувати свою Українську державу. Найбільше добро розвивається у церковному колі. І це добро нас окрилює. Ніхто не може протистояти цінностям Божим – це мають знати усі – і наші друзі, й недруги», – наголосив владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський Правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії.

Участь у обговоренні взяли представники духовенства Сокальсько-Жовківської єпархії, представники влади та зацікавлених до цієї теми.

«У нашій історії були періоди, коли була наша церква, але не було нашої держави. Маємо сьогодні унікальний час – українські церкви Володимирового хрещення – нашу Греко-католицьку церкву і Православну церкву України. І маємо Українську державу, яка вже не тільки за формою є українською, яка має українську сутність. Ми мусимо бути єдині, ми мусимо триматись разом – впаде держава – непрості часи переживатиме церква. Не буде української церкви – точно не буде Української держави. Сьогодні вибір – хто ми, де ми і яким шляхом йтимемо – залежить від кожного з нас», – наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Із доповіддю виступив також о. Андрій Зелінський – священик Української Греко-Католицької Церкви, викладач Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

Loading...