Новини » Львів 6 березня, 2019, 16:27
Меч Вікінга їде на Львівщину
Передача унікальної реліквії – «Меч Вікінга» – Історико-краєзнавчому музею у м. Винники
Передача унікальної реліквії – «Меч Вікінга» – Історико-краєзнавчому музею у м. Винники

Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів та міністр культури Євген Нищук урочисто передали унікальну реліквію – «Меч Вікінга» – Історико-краєзнавчому музею у м. Винники. Старовинну знахідку у Винниках почнуть експонувати вже з 11 березня.

Міністри передали реліквію міському голові м. Винники Володимиру Квурту та директору Історико-краєзнавчого музею Ігорю Тимцю. На Меч претендувало кілька музеїв, однак комісія Мінкульту зупинилася саме на винниківському музеї.

Володимир Квурт переконаний, що «Меч Вікінга» передали Винниками, бо саме у цьому місті відбувається археологічна конференція, яку визнають українські та європейські фахівці.

Передача унікальної реліквії – «Меч Вікінга» – Історико-краєзнавчому музею у м. Винники
«Меч Вікінга»

«Лише за попередній рік у Винниках організували сім археологічних експедицій і розкопали кургани німецького короля. Зрештою, ми перемогли, бо ми цього прагнули. Тепер «Меч Вікінга» стане центральним експонатом у музеї Винник», – розповів міський голова Винник Володимир Квурт.

Археологи зазначають, що «Меч Вікінга» – унікальна зброя Х сторіччя, оздоблена сріблом і має всі ознаки родинної реліквії, яка, можливо, належла знатному воїну та його нащадкам. За словами реставраторів, цей меч – єдиний в Україні.

«В процесі реставрації відкрилося скандинавське плетіння, виконане в техніці черні. У двох рівних хрестах були елементи золота. Прямі хрести були символом сонця з давніх-давен. У хрестах були отвори, і вони були оперезані ланцюжками, які є символом влади. Припускаю, що цей меч належав комусь, хто увійшов в історію», – розповів завідувач реставрації творів з металу ННДЦ Віктор Голуб.

Меч Вікінга каролінгського типу на Львівщині відкопали чорні археологи і у 2016 році нелегально вивезли контрабандисти. Однак естонські митники затримали зловмисників і повернули артефакт Україні. Рік він слугував доказом у кримінальному провадженні, потім його передали на реставрацію у Національний науково-дослідний реставраційний центр України. Його оцінюють зараз у 17 000 євро. За словами Міністра культури України Євгена Нищука, про нього збираються знімати фільм.

«Це перший прецедент, коли через затримання людей, вдалося викрити цілу контрабандну мережу, яка діяла в Україні. Про будь-які факти незаконних розкопок, які ми знаємо, повідомляємо правоохоронців відразу. Наприклад, на території Києво-Печерської лаври були розкопки, і зараз по цьому є кримінальні провадження», – наголосив міністр культури Євген Нищук.

На церемонії передавання також відбулася процедура погашення марки із зображенням «Меча Вікінга». Презентація Меча відбудеться 11 березня у КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» у м. Винники.

Передача унікальної реліквії – «Меч Вікінга» – Історико-краєзнавчому музею у м. Винники
 

Нагадаємо, міський голова Винник Володимир Квурт заявив, що у випадку масової евакуації Львів не має чим вивозити людей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 07:41 :33