Новини » Київ 6 березня, 2019, 23:06
Лише за тиждень розпродаж малого майна через Prozorro приніс Києву понад 5 млн грн
ZIK
ZIK

У столиці стартувала мала приватизація. Комунальні об’єкти збувають через аукціони у системі Prozorro.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Занедбаний фасад, обклеєні та розмальовані вікна – так виглядає приміщення колишньої радянської аптеки, яке нещодавно пішло з молотка за три з половиною мільйони гривень.

Цей лот один із «піонерів» цьогорічної малої приватизації. Так держава почала продавати об’єкти, які вже давно не приносять їй прибутку. Стартова ціна майна, нерухомості або малого підприємства не перевищує двохсот п’ятдесяти мільйонів гривень. До слова, придбати може кожен охочий.

«Це майно завжди ховалося. Його намагалися кудись за хабарі віддати або продати за безцінь за прихованими схемами», – розповідає перший заступник Міністра економічного розвитку й торгівлі України Максим Нефьодов.

Столичну нерухомість розкуповують з аукціону, як гарячі пиріжки. За напіврозвалені приміщення змагається подекуди сотня учасників, а торги тривають до самого ранку.

«Локальний бізнес дуже добре себе почуває. Втім, у нас немає іноземних інвестицій – це проблема», – каже економіст Сергій Фурса.

Ставки іноді ростуть настільки активно, що за об’єкт дають у сто разів більше від його стартової ціни. Так було і з цим лотом. На продаж його виставляли за 17 тисяч гривень.

Через приватизацію держава «вбиває» двох зайців: позбувається неефективного майна та розвиває малий і середній бізнес. Про це кажуть у Мінекономрозвитку.

«Можливо, закинуті підвали, приміщення, будинки – це майбутні магазини, виробничі майданчики, перукарні», – говорить Максим Нефьодов.

До того ж гроші з торгів ідуть до місцевих бюджетів. Так, лише за кілька днів великий розпродаж малого майна приніс Києву понад п’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, нещодавно кам’яницю на пл. Ринок у Львові викупила тримісячна фірма.

Ганна Безугла, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 05:25 :16