Новини » Події 6 березня, 2019, 19:28
Дилема для «Газпрому»: Коболєв повідомив про глухий кут російського монополіста
ZIK
ZIK

Російська сторона повинна зробити вибір між підписанням контракту на транзит газу через територію України або новим Стокгольмським трибуналом з вимогою компенсувати Україні 12 млрд дол.

Про це під час прес-конференції, яку транслює телеканал ZIK, заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» заявив, що нині основна дискусія з акціонерами точиться довкола того, яким чином забезпечувати транзит природного газу територією України після 2019 року. З його слів, позиція «Нафтогазу» щодо цього питання є жорсткою.

«Наша позиція полягає у простому виборі, перед яким ми поставили російську сторону перед вибором – або підписуєте контракт на транзит газу, або новий Стокгольмський трибунал. 12 млрд дол. компенсуйте нам – вартість втрат системи. Ми не можемо примусити це зробити. Ми просто говоримо, що російська сторона повинна зробити вибір між першим або другим. Новий трибунал і новий позов 12 млрд дол. перебуває у прямій залежності від того, яким чином буде відбуватися анбандлінг», – зазначив Андрій Коболєв.

З його слів, позицію «Нафтогазу» вдалося роз’яснити західним партнерам, окрім того вдалося пояснити, чому забрати контроль над «Трансгазом» зараз негативно вплине на сам «Трансгаз» – буде порушенням чинного контракту з «Газпромом», а також знищить можливість Стокгольмського трибуналу.

«На жаль, нас поки що не почули в українському уряді. Я сподіваюсь, це відбудеться найближчим часом, тому що це точно в інтересах України. Цей план також передбачає, що з 1 січня наступного року анбандлінг відбудеться в інтересах України, який є прозорим, який дозволить Україні досягти мети – зберегти транзит газу територією України», – заявив Андрій Коболєв.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» сьогодні заявив про відсутність економічного інтересу в «Нафтогазі» (зокрема всі доходи він віддаватиме на благодійність) і про те, що не збирається звільнятися.

Як повідомляли, Кабінет Міністрів України оголосив конкурс на посаду голови правління НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» ухвалила рішення продовжити контракт з головою правління компанії Андрієм Коболєвим і встановити його місячний оклад в розмірі 2,08 млн гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 13:37 :55