Новини » Курйози 6 березня, 2019, 18:15
Біологи виявили дивну тварину з «мандрівними» анальними отворами

У морських реброплавів помітили «мандрівні» анальні отвори, які з’являються тільки тимчасово – для виділення – і кожного разу у новому місці на тілі.

«Мандрівний анус» можна зустріти не тільки у вигаданих історіях, але і в житті. Деякі морські реброплави виявилися здатні утворювати на тілі тимчасові отвори для виділення і знову зарощувати їх до наступного разу.

Про це вчені повідомили у статті, яка опублікована в журналі Invertebrate Biology, пише naked-science.

М’якотілі реброплави спритно плавають завдяки злагодженим биттям безлічі війок і залишаються успішними водними хижаками вже понад 500 мільйонів років. Так, занесені морськими судами в Чорне і Каспійське моря інвазивні реброплави Mnemiopsis leidyi завдали величезної шкоди місцевим екосистемам, знищивши велику частину зоопланктону і привівши до різкого скорочення популяцій риб.

Разом з тим біологи ще вкрай погано розуміють багато аспектів їхнього життя. Довгий час реброплавів взагалі плутали з медузами в загальний тип кишковопорожнинних. Однак медузи використовують один і той же отвір одночасно в якості «ротового» і «анального» – як для поглинання їжі, так і для виділення. Реброплави ж виділяють через одне або кілька спеціальних отворів – анальних шпарин.

Сідні Тамм (Sidney Tamm) і його колеги з Лабораторії морської біології Чиказького університету досліджували систему виділення реброплавів Mnemiopsis leidyi за допомогою диференціальної інтерференційно-контрастної мікроскопії. Такий метод дозволяє дуже добре розглянути деякі біологічні об’єкти. Це і допомогло зауважити, що анальні шпарини на тілі реброплавів не мають певного сталого положення.

«Між актами виділення воно не спостерігається, – додав Сідні Тамм. – Його не виходить розглянути ні оком, ні в мікроскоп «.

Саме виділення у реброплавів відбувається з дивно чітким дотриманням «розкладу»: у дрібних личинкових форм – кожні 10 хвилин, у дорослих (завдовжки до п’яти-шести сантиметрів) – щогодини. Це, на думку вчених, вказує на те, що контролюється виділення насамперед роботою «внутрішнього годинника» організму, а не зовнішніми факторами; чим більше зростає тіло реброплавів, тим рідше відбувається виділення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 23:51 :39