live
Новини » Економіка 185

Як виплата субсидій «живими» грішми вплине на інфляцію, – спрогнозували у Нацбанку

ZIK

Монетизація субсидій не вплине на інфляцію, натомість отримання готівкових коштів допоможе більш раціонально ними розпоряджатися і сприятиме економії.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив член Ради Національного банку України Василь Фурман.

Василь Фурман зауважив, до монетизації субсидій ставиться позитивно, оскільки отримання готівкових коштів допоможе більш раціонально ними розпоряджатися. З його слів, статистика свідчить про те, що людина, яка отримує субсидію, споживає енергоресурси у півтора раза більше, ніж та, що субсидію не отримує. Отож, монетизація субсидій, на його переконання, призведе до економії.

Член Ради Національного банку України зазначив, що в Україні слід більше займатися питанням енергоефективності. З його слів, такі програми є, проте їх потрібно розширювати.

Василь Фурман, відповідаючи на запитання, як впливатимуть на інфляцію 6 млрд грн, які щомісяця виплачуватимуть субсидіантам «живими» коштами (притому, що, ймовірно, не всі використовуватимуть їх за призначенням), заявив: «За попередніми підрахунками Національного банку, невиплата цих коштів істотно не вплине на інфляцію. Я думаю, що значна кількість українців направлятимуть кошти на погашення заборгованості, яка в них є. Якщо дивитися на правила надання субсидій, то, якщо ти, наприклад, отримуєш кошти на субсидію, але не витрачаєш їх за призначенням, то ти можеш автоматично через деякий час втратити право на субсидію. Українці про це знають, і я думаю, що вони будуть ті кошти, які їм надають на субсидію, витрачати за призначенням».

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення запустити з початку березня механізм виплати субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою. У Мінсоцполітики пояснили, як працюватиме монетизація субсидій.

Готівковий механізм монетизації субсидій запрацює з березня і діятиме паралельно з безготівковим до кінця опалювального періоду. Першу субсидію грошима українці отримають 12 березня.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, що станом на 20 лютого 2019 року субсидію готівкою отримають 3 мільйони 378 тисяч 807 домогосподарств. У середньому виплата становитиме 1681 грн. Міністр наголосив, що субсидії мають індивідуальний характер і сягатимуть від нуля до 24 тисяч гривень.

Loading...
Loading...
Loading...