Новини » Політика 5 березня, 2019, 19:45
Вибори – щороку: нардеп Береза пояснив, чим викликане таке побажання українців
ZIK
ZIK

Під час зустрічей із виборцями звучить побажання, щоб виборчі кампанії в Україні відбувалися щороку, оскільки саме напередодні виборів і гроші з’являються, і порушують ті питання, які в попередні роки ніхто не підіймав.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Борислав Береза.

Нардеп під час обговорення теми старту монетизації субсидій в Україні зауважив, що цього тижня під час зустрічі з виборцями почув таку думку: «Люди приходять і кажуть, що краще вибори були б кожного року, бо такої радості вони давно вже не пам’ятають – і гроші з’являються, і піднімають пенсії, й обіцяють підняти мінімальну заробітну платню, і все, що завгодно… Питання в іншому: чому за чотири роки до того ніхто ці питання не рухав, а зараз їх піднімають. Думаю, відповіді лежать на поверхні».

Борислав Береза зауважив, що в нашій країні тему соцвиплат, дотацій тощо «прив’язують» до електоральної популярності.

«Завжди в Україні такі питання прив’язують до електоральної популярності, бо зрозуміло, хто підняв мінімальну заробітну платню, хто – пенсії підняв, хто – дотації дав, хто дав людям гроші – той гарний, за того і треба голосувати. Якби цього не було, то, мабуть, і жили б інакше, а так люди кожного разу очікують ці гроші, отримують їх, обирають, а потім не розуміють, що відбувається», – сказав народний депутат.

Народний депутат України (позафракційний) Павло Кишкар, коментуючи питання монетизації субсидій, підвищення та доплат до пенсій, зауважив, що окремі кроки влади «читатимуться» як непрямий підкуп виборців.

«Ми за те, щоб людям було краще, але якими кроками, яким чином, – загалом політична позиція така, що ми маємо йти у напрямі скасування субсидіальної системи і робити людей достатньо заможними, щоб вони платили своє комірне самостійно», – зазначив народний депутат.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення запустити з початку березня механізм виплати субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою. У Мінсоцполітики пояснили, як працюватиме монетизація субсидій.

Готівковий механізм монетизації субсидій запрацює з березня і діятиме паралельно з безготівковим до кінця опалювального періоду. Першу субсидію грошима українці отримають 12 березня.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, що станом на 20 лютого 2019 року субсидію готівкою отримають 3 мільйони 378 тисяч 807 домогосподарств. У середньому виплата становитиме 1681 грн. Міністр наголосив, що субсидії мають індивідуальний характер і сягатимуть від нуля до 24 тисяч гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 15:37 :59