live
Новини » Політика

Судовий позов проти журналістів не буде ефективним, – експерт

Розгляд справи проти журналістів, які оприлюднили інформацію про, буцім, розкрадання в «Укроборонпромі», займе час, за який може закінчитись виборча кампанія. А з іншого боку, коли суд і зобов'яже журналістів надати спростування, то ярлики на фігурантів справи вже й так навішані.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Василь Мокан.

Він висловив думку, що відповідь Ігоря Гладковського журналістам щодо розслідування про розкрадання «Укроборонпромі» є доволі примітивною і не містить жодного змісту чи аргументації.

«Такий емоційно-розважальний формат – це не відповідь, а пародія на журналістське розслідування, яка, напевно, має на меті показати альтернативну позицію, але дуже слабку», – вважає експерт.

Крім того він зазначив, що коли журналістам надали не до кінця достовірну інформацію, то перед її оприлюдненням вони мали б провести її перевірку.

«Якщо б у них виникали сумніви щодо якогось факту, то цього просто не потрібно було давати в ефір. Якщо це вийшло в ефір на одному з найрейтинговіших каналів, то і журналісти тепер несуть відповідальність за оприлюднені факти», – наголосив Василь Мокан.

Втім, підкреслює він, українське законодавство у таких випадках загалом не передбачає відповідальності з боку журналістів.

«Пам'ятаєте, якою була реакція журналістського середовища на закон про наклеп? А там ішла мова про завідомо недостовірну інформацію. Тобто коли ця інформація у маніпулятивній формі оприлюднюється з завідомо дискредитаційною метою», – пояснює політолог.

З іншого боку, розповідає фахівець, можна у судовому порядку оскаржувати порушення закону про захист честі, гідності та ділової репутації, втім, особливої користі від цього не буде.

«Найперше, це займе час, за який може закінчитись виборча кампанія. А з іншого боку, коли суд і зобов'яже надати спростування, то ярлики вже й так навішані. Знову ж таки, це компетенція і функція правоохоронних органів, щоб була перевірка доказової бази. Я вважаю, що звинувачувати журналістів не зовсім правильно, варто по змісту аналізувати оприлюднену інформацію», – підсумував Мокан.

Нагадаємо, фігурант розслідування про розкрадання в «Укроборонпромі», син колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор подав до суду на журналіста Дениса Бігуса.Loading...
Loading...
Loading...