Новини » Світ 5 березня, 2019, 10:39
Сім’я древніх людей поповнилася: на Алтаї знайшли рештки ще однієї денисівської людини
Денисова печера. Фото: wikipedia.org/Cheburgenator
Денисова печера. Фото: wikipedia.org/Cheburgenator

У Денисовій печері, що на півдні Алтайського краю, на кордонах Росії з Казахстаном, Китаєм та Монголією, знайшли частини черепа п’ятої денисівської людини, яка мешкала там понад 70 тис. років тому.

Про це повідомляє «НВ» із посиланням на видання N+1.

Вчені визначили вид стародавніх людей за допомогою мітохондріальної ДНК. За двома фрагментами лівої тім’яної кістки розмірами 5 на 8 сантиметрів поки не вдалося встановити вік древніх людей або їх стать.

Ймовірно, знайдена п’ята денисівська людина жила понад 70 тис. років тому.

Досі було відомо про дівчинку 8-9 років, яка жила у Денисовій печері близько 51 тис. – 76 тис. років тому, одного чоловіка, одну жінку і ще одну дівчинку у віці 10-12 років. Археологи встановили їх стать та вік завдяки залишкам фаланги пальців та корінних зубів.

Повідомляється, що денисівці мешкали у печері на Алтаї близько 51 тис. – 287 тис. років тому, а неандертальці – від 79 тис. до 193 тис. років тому.

Раніше міжнародна група вчених отримала ДНК із залишків древніх людей, які були знайдені шість років тому у Денисовій печері. Одна дівчина була нащадком матері-неандерталки та батька-денисівця.

Порівнявши пари хромосом, вчені виявили, що в більшості випадків одна з них містила тільки денисівські гени, а друга – їх неандертальські аналоги. Це вказало на те, що батьки цієї дівчини належали до різних видів стародавніх людей, а не були «гібридами», як вона сама.

Відомо, що неандертальці і денисівці одночасно жили в деяких районах Євразії: неандертальці на Заході а денисівці на Сході: їхні сліди губляться приблизно 40 тис. років тому. Як вважають вчені, саме тоді обидва види вимерли, поступившись місцем сучасній людині. Оскільки неандертальці мігрували на схід, вони, можливо, іноді стикалися з денисівцями, а також з ранніми гомо сапєнс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 13:04 :24