Новини » Економіка 5 березня, 2019, 15:54
Щоб вирішити проблему з газом, треба змінювати культуру, – економіст
ZIK
ZIK

Для України питання енергобезпеки і енергетичної ефективності є пріоритетним. У цьому контексті субсидії не виправдали очікувань. Люди не почали заощаджувати тепло або хоча б прикручувати його, коли виходять з дому.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив доктор економічних наук Андрій Длігач.

«Для України питання енергобезпеки і енергетичної ефективності є пріоритетним. Чи єдиний спосіб розвитку – це підвищення цін на газ? Звісно, ні!», – наголошує Андрій Длігач.

Україна мала б забезпечити себе виходом з необхідності дотримуватися ринкових цін на газ, переконаний експерт.

«Хоча вони і умовно ринкові. Насправді, газ не є біржовим товаром, а тому нема напрямку ринкових цін», – звертає увагу Андрій Длігач.

Україна могла б забезпечити свою промисловість і житлово-комунальне господарство газом власного видобутку, підкреслює експерт.

«Приблизно 70 відсотків від ціни на газ – це насправді платежі в бюджет, з яких йде перерозподіл субсидій. На жаль, вони не показують таку ефективність, на яку ми розраховували», – каже Андрій Длігач.

По-перше, субсидії не стимулюють енергоефективність, зменшення споживання, акцентує доктор економічних наук.

«Сподіваюся, у нас з’явиться інша модель монетизації субсидій», – коментує Длігач.

Також українцям не вистачає власної позиції щодо того, хто має регулювати температуру в їх кімнатах, упевнений експерт.

«Адже слід дотримуватися певних правил, зокрема, прикручувати тепло, коли йдеш з дому. До слова, середня температура у європейських домівках – це 16-18, а не 20-21 градус, як у нас. В України є шляхи вирішення газової ситуації, проте для них треба змінювати культуру», – додає Андрій Длігач.

Нагадаємо, згідно інформації від Держстату, українці боргують понад 60 мільярдів гривень за «комуналку».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 19:42 :20