Новини » Суспільство 5 березня, 2019, 10:29
Що їстимуть британці за найгіршого сценарію Брекзіту?
Продуктовий ринок у Лондоні, Велика Британія. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Продуктовий ринок у Лондоні, Велика Британія. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За найгіршого сценарію Брекзіту британцям доведеться обмежити своє меню.

Жодних тостів з авокадо, бананових коктейлів та свіжого пармезану. Натомість, британці змушені будуть звикати до великої кількості молока, хліба, реберець та гороху. Багато, багато гороху, про це пише видання Bloomberg.

У разі якщо Великобританія покине Європейський Союз без угоди, яка встановлює основні торгові відносини з іншими країнами, британці змушені будуть споживати продукти власного виробництва, а їхній раціон нагадуватиме харчування індустріальної епохи. Не слід забувати, що Великобританія багато в чому покладається на імпорт та вже століттями є центром торгівлі сільськогосподарською продукцією.

Важко передбачити, що може трапитися: парламент має можливість уникнути виходу без жодної угоди або принаймні відкласти його. Хоча малоймовірно, що імпорт продовольства повністю припиниться у випадку виходу Великобританії з блоку без угоди, продовольчі магазини та фермери готуються до найгіршого. Якщо ж так станеться, то британці змушені будуть забути про щоденне споживання фруктів та овочів.

Нація виробляє близько 60% свого продовольства, тому багато популярних продуктів, гіпотетично, будуть недоступні. Видання Bloomberg пропонує ознайомитися з тим, як будуть виглядати полиці супермаркетів у світі без торгівлі.

Галон молока на людину

Британці плаватимуть у молоці. Корови Великобританії виробляють близько одного галону молока на людину в тиждень, забезпечуючи достатню його кількість для сніданків або десертів. Постачання яєць також значною мірою є внутрішнім.

Проте інші звичні продукти, такі як ірландське масло або сир чеддер, можуть зникнути. Фермери у Північній Ірландії не зможуть передати молоко через кордон для його переробки, а шанувальники сиру повинні будуть попрощатися з французьким брі та італійським пармезаном.

Помідори на свято

Зелені стане менше, а та, що залишиться, буде більш вразливою до сезонності врожаїв. Найбільше постраждали б свіжі продукти, оскільки Великобританія імпортує більшу частину фруктів та близько половини овочів. На кожного британця припадало б по 1,8 кг полуниці та 0,2 кг малини на рік з британських ферм. І жодного банана. Також з полиць магазинів зникло б авокадо.

Країна вирощує багато гороху, а морква та буряк є в наявності цілий рік. Броколі буде на полицях лише півроку, а помідори узагалі стануть святом: британські фермери виробляють лише п’яту частину помідорів, що продаються у країні протягом року, та половину – влітку.

Відродження баранини?

А от реберець в Англії буде безліч. Також, щорічно країна виробляє близько 22,7 кг курки, 13,6 кг яловичини та 13,6 кг свинини на людину.

У тваринництві також сталися б зміни: з кормових сумішей зникнули б імпортовані кукурудза та соя.

Підвищене споживання вуглеводів

Дефіциту хліба не буде, оскільки Великобританія вирощує достатньо пшениці для виробництва великої кількості борошна. Зерно вирощується у країні тисячі років та займає найбільшу площу посівів.

Проте, є й погані новини. Для виготовлення продуктів з більш міцного тіста, таких як піца, використовують високобілкові сорти пшениці, які, зазвичай, ростуть в інших кліматичних умовах.

Вдосталь

Зате британські споживачі матимуть вдосталь крабів, омарів та креветок.

І якщо британці захочуть чіпсів, їм пощастило: країна вирощує близько три чверті власної картоплі, хоча й імпортує деякі перероблені продукти.

Замість чаю, віскі та пиво

Британська традиція чаювання може постраждати через збої у постачанні чаю з країн, що не входять до ЄС. З вином також будуть проблеми: у 2017 році Великобританія імпортувала 480 млн пляшок вина з ЄС.

Проте, не все так погано. Місцеві паби все одно зможуть подавати міцні алкогольні напої. Близько 20 млн бочок віскі у даний час настоюються у Шотландії, і країна завжди може використати свої ячмінні поля, щоб варити пиво.

Підготувала Оксана Вергелес,
для ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 11:17 :54