live
Новини » Політика

Розкрадання в «Укроборонпромі»: Експерт пояснив, як від однієї митниці до іншої може змінитись ціна товару

ZIK

Зміна ціни товару, який везуть з ОАЕ в Україну, можлива між еміратською та українською митницями, оскільки в нас не налагоджений обмін інформацією між державами. Крім того, не варто забувати, що товари подвійного призначення не могли провезти через українську митницю без відповідних дозволів. Найвірогідніше, були розпорядження пропускати такі товари, які даються працівникам митниці з боку, можливо, Служби безпеки України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів заступник голови ДФС (у 2015 році) Костянтин Лікарчук.

Він підкреслив, що на практиці можлива зміна ціни від однієї митниці до іншої, коли в країні, з якої везуть товар, реєструється одна його ціна, а в Україні – зовсім інша.

«Це можливо, зокрема, тому, що у нас не налагоджений обмін інформацією між державами. У теорії такого, звичайно, бути не може. Є контрактна вартість товару, яку ви декларуєте на виїзді з Об'єднаних Арабських Еміратів, і, згідно такого ж контракту, повинні ввезти товар в Україну», – пояснює експерт.

Журналісти програми «Наші гроші» у своєму розслідуванні зазначали, що згідно митної декларації компанії з ОАЕ, ціна висотомірів становила 90 тисяч доларів, а «Укроборонпром» заплатив за них майже 580 тисяч доларів.

«Ціна може збільшуватись від собівартості – це питання господарюючих суб'єктів. Тут проблема не лише в тому, що товар за однією ціною був вивезений з Еміратів, а за іншою потрапив в Україну. Це лише одна з проблем. Не забувайте, що це товари подвійного призначення. Як вони провезли їх через українську митницю без дозволів?», – зазначає Костянтин Лікарчук.

Він підкреслив, що самі журналісти-розслідувачі та деякі чиновники кажуть, що у цьому випадку контрабанда – це не проблема. Мовляв, питання не в контрабанді, а в обкраданні «Укроборонпрому».

«Якщо ми як держава займаємо позицію, що у нас через кордон можна перевозити все, що завгодно, тоді питання знімається, немає ніяких проблем. Та я не думаю, що ми так ставимо питання», – наголошує екс-заступник голови ДФС.

Крім того він висловив думку, що схожа схема не могла бути виконаною без залучення працівників митної служби.

«Я думаю, що були розпорядження пропускати такі товари, які даються працівникам митниці з боку, можливо, Служби безпеки України. Але я думаю, що це абсолютно неправильна позиція. Якщо у цьому випадку митниця належним чином виконувала б свою функцію, то цієї ситуації не було б», – переконаний експерт.

Втім, зазначає він, оскільки такі запобіжники не спрацьовують, а все працює в системі ручного управління, держава є деіснтитуалізована і не доводиться дивуватися схожим ситуаціям.

«Тут схема проста – не доглядати ці товари, не помічати їх. Це можна робити за хабарі. Це відбувається на рівні митного догляду. Тобто при митному оформлені вони повинні розуміти, що за товари вони пропускають», – підсумував Лікарчук.

Як повідомлялося, ДК «Укроборонпром» називає маніпулятивною інформацію про «відкат» екс-заступника секретаря РНБО і бізнес-партнера президента Олега Гладковського з розкрадання оборонки.Loading...
Loading...
Loading...