Новини » Світ 5 березня, 2019, 11:12
Російські зв’язки принца Чарльза
Глава «Трійки» Рубен Варданян (л) і принц Чарльз (п). Фото: rubenvardanyan.info
Глава «Трійки» Рубен Варданян (л) і принц Чарльз (п). Фото: rubenvardanyan.info

За даними видання Guardian, благодійна організація принца Чарльза отримала пожертви від офшорної компанії, яка використовувалася для виведення величезної кількості готівки з Росії.

Гроші, що проходили крізь цю компанію, включали готівку, яка могла бути пов’язаною з деякими найгучнішими шахрайствами, вчиненими під час президентства Володимира Путіна, – інформує видання Guardian.

Загалом, з російської мережі, що складалася з 70 офшорних компанії, було переведено до Європи та США $4,6 млрд.

Ця інформація була оприлюднена внаслідок витоку інформації про 1,3 млн банківських операцій, опублікованих литовським веб-сайтом 15min.lt та Проектом з розслідування корупції та організованої злочинності.

Дані, які потрапили до видання Guardian, є одними з найбільших банківських витоків в історії.

Не існує жодних доказів того, що кінцеві одержувачі коштів були обізнані з первинним джерелом грошей.

«Це труба, через яку надходили клептократичні кошти з Росії на захід», – сказав борець з корупцією Білл Браудер.

Протягом багатьох років Браудер намагався дослідити, що сталося з $230 млн, викрадених з московської податкової служби бандою, що взяла під контроль дочірні компанії його інвестиційного фонду, Hermitage Capital. Дані з витоку свідчать про те, що деякі з цих коштів пройшли через цю мережу.

Витік веде до «Трійки Діалог», провідної інвестиційної компанії Росії. Електронні листи свідчать про те, що деякі керівники компанії «Трійка» проводили гроші через цю мережу протягом понад восьми років, починаючи з 2004 року.

В той час босом «трійки» був Рубен Варданян, вірменський фінансист, який тісно пов’язаний з Путіним, підтримує хороші стосунки з безліччю політиків за кордоном та членами британської королівської сім’ї.

Файли свідчать про те, що грошові потоки проходили через мережу таким чином, щоб їх джерела залишалися невідомими. Вони показують ряд цікавих транзакцій, у тому числі ту, через яку співробітники «Трійки» організували переказ $70 млн одному з найкращих друзів Путіна, Сергію Ролдугіну.

У 2009, 2010 і 2011 роках три перекази від Варданяна на загальну суму $200 000 надійшли на рахунок благодійного фонду британського принца Чарльза «Prince’s Charities Foundation». Гроші надійшли від офшорної компанії, що розташована на британських Віргінських островах, Quantum Division Ltd.

Варданян стверджує, що пожертвування були призначені для «збереження архітектурної спадщини Англії».

Гроші пішли на порятунок Будинку Дамфріс, величезного будинку в Ейрширі з безцінною колекцією меблів Чіппендейла. У 2007 році особняк та його колекція повинні були піти з молотка приватним покупцям. Принц Чарльз прийшов на допомогу та зберіг їх для нації.

Проте, це залишило його фонд у боргах, і, щоб покрити їх, спадкоємець престолу пішов на збір коштів. Варданян зібрав ще 1,5 млн фунтів стерлінгів від групи російських бізнесменів, і принц подякував їм, організувавши вечерею у 2014 році.

Файли показують, що кошти від Quantus також покрили витрати у розмірі 2 млн євро для того, щоб привезти покійну рок-зірку Принца до Москви на корпоратив Трійки у 2007 році.

Дані свідчать про те, що Quantus поповнив кредитні картки Варданяна на суму $500,000.

Його дружина протягом трьох років отримала 935 тис. євро на рахунки в Іспанії, а теща Емілія Зонабенд – ще 900 000 євро.

Дані свідчать про те, що багато компаній, підконтрольних трійці, включаючи Quantus, були створені не для конкретних клієнтів, а містили об’єднані кошти. Гроші надходили з декількох законних джерел, а потім використовувалися для фінансування особистих потреб десятків осіб.

Дані вказують на те, що частина коштів, що проходили через офшорні компанії, були пов’язані з трьома великими шахрайствами, найвідомішим з яких був скандал Магнітського.

Ще два випадки свідчать про те, що компанії, які стояли за фіксацією цін на паливо у московському державному аеропорту Шереметьєво, заплатили трійці $37 млн.

Підготувала Оксана Вергелес,
для ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Читайте також: Єлизавета II назвала спадкоємця британського престолу

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 07:50 :33