Новини » Світ 5 березня, 2019, 8:48
Посольство РФ у Празі перездає квартири, які надала Чехія для дипломатів, – ЗМІ
Фото: denikn.cz
Фото: denikn.cz

Російське посольство в Празі отримує прибуток від оренди сотень квартир у районі Прагa 6, призначених для російських дипломатів.

Про це пише Denik N, передає «Європейська правда».

Квартири в чотирьох будинках належать чеській державі і надані російському посольству для її дипломатів на невизначений період часу до падіння комунізму 1989 року, підтвердили в МЗС Чехії.

Квартири здають людям без контракту, і вони сплачують оренду готівкою безпосередньо посольству Росії, зокрема представнику російського підприємства «Госзагрансобственность».

«Хоча ці виплати є незвичайними грошима, люди – виключно власники російських паспортів – несуть гроші сюди для оренди приблизно двохсот квартир, в яких вони прожили роками», – зазначається в статті.

Як повідомляється, ця діяльність задокументована низкою оголошень, які пропонують орендувати квартири.

«Гроші збирає готівкою посадова особа російського посольства. Орендарі, які протестували, закінчили або перед судом, або в лікарні», – сказано в розслідуванні. «Орендарі скаржилися на насильство і знущання», – пише видання.

Така діяльність може порушувати Віденську конвенцію про дипломатичні відносини, йдеться в матеріалі.

У звіті Інформаційної служби безпеки Чехії за 2017 рік йдеться про великий штат співробітників Посольства Росії в Чехії, через яке Російська Федерація чинить тиск на чеських політиків. Голова МЗС Томаш Петршичек ще до його оприлюднення у грудні вказував на необхідність зменшення недипломатичного персоналу посольства РФ у Празі.

У листопаді Петршичек зазначив, що його відомство веде «діалог з російською стороною не лише про загальну кількість дипломатів у Празі, одна з тем – скоротити кількість зареєстрованих автомобілів посольства Російської Федерації, яка є дуже високою».

Нагадаємо, 26 березня минулого року влада Чехії повідомила, що висилає трьох співробітників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям, на знак солідарності з Великою Британією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 00:41 :16