Новини » Події 5 березня, 2019, 12:01
Нафтовики протестують з вимогою припинити тиск на суддів, – ЗМІ
<nbsp;>

Понад 1000 протестувальників зібрались під стінами Вищої ради правосуддя з вимогою припинити втручання у роботу суддів.

Про це інформує портал Оbozrevatel.

Як повідомляється, більшість протестувальників – це працівники різних промислових районів та центрального апарату ПАТ «Укрнафта» (Полтава, Прилуки, Охтирка).

Основні вимоги до членів ВРП: припинення тиску на суддів, забезпечення прозорості функціонування ВРП, гарантування невтручання в діяльність суддів, зокрема, тих, що розглядають справу за участі ПАТ «Укрнафта» та ТОВ «Аркона Газ-Енергія», усунення з посади члена ВРП Маловацького, якого ЗМІ пов’язують з інтересами ТОВ «Аркона Газ-Енергія» тощо.

Також зазначається, що починаючи з 2017 року ПАТ «Укрнафта» безрезультатно намагається захистити своє законне право на здійснення підприємницької діяльності на Червонолуцькому родовищі в судах (справа № 826/14653/17 за позовом ПАТ «Укрнафта» до Держгеонадр та ТОВ «Аркона Газ-Енергія»).

««Укрнафта» як підприємство, яке роками вкладало значні фінансові ресурси в геологічне вивчення Червонолуцького газоносного родовища, обурене ситуацію з незаконною видачою Держгеонадрами спецдозволу без аукціону фірмі, яку пов’язують з інтересами одного з членів ВРП. За умови, коли суди лишаються осторонь процесу відновлення прав багатотисячного робочого колективу «Укрнафти», такі акції як ця – єдина можливість закликати корумпованих урядовців припинити свавілля та відстояти свої законні права на здійснення видобувної діяльності», – наголошує керівник Східного бізнес-підрозділу ПАТ «Укрнафта» Сергій Наслєдніков.

<nbsp;>

Інший учасник протесту Андрій Максімов, менеджер департаменту інтегрованого управління родовищами Полтавської області ПАТ «Укрнафта», також заявив, що Червонолуцьке родовище, як частина Свистунківсько-Червонолуцької газоносної площі, вивчалося та розроблялося «Укрнафтою» понад 15 років.

«Втім, шляхом відвертих і цинічних маніпуляцій із запасами газу та газового конденсату на цьому родовищі «Аркона» здійснила незрозумілу апробацію вже затверджених «Укрнафтою» запасів, а Держгеонадра допустило фактично заборонене Кодексом України про надра дублювання оцінки запасів. При цьому «Аркона» ще й зменшила їх в десятки разів, що дозволило їй недоплатити до державного бюджету десятки мільйонів гривень. «Укрнафта» в судовому порядку вже декілька років намагається довести незаконний характер видачі спецдозволу «Арконі» та заявляє про нанесення багатомільйонних збитків державі, однак, судді, які розглядають цю судову справу, ймовірно, просто побоюються виносити законні рішення», – заявляє Максімов

Відтак, запевняє: мирна акція робітників «Укрнафти» – намагання не допустити звільнення та безробіття кількох тисяч співробітників, які задіяні в процесі газовидобутку на Полтавщині.

Крім цього зазначається, що до протестувальників приєдналися громадські організації, які захищають права людей, які порушуються в українських судах, народні депутати України тощо.

Нагадаємо, об’єднана профспілкова організація працівників ПАТ «Укрнафта» закликала приєднатися до мітингу проти тиску Вищої ради правосуддя на суддів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 02:05 :53