Новини » Економіка 5 березня, 2019, 23:14
«Нафтогаз» планує подати новий позов проти «Газпрому»
Юрій Вітренко
Юрій Вітренко

Україна планує подати позов проти «Газпрому» за порушення європейського законодавства у сфері конкуренції.

Про це заявив виконавчий директор Групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко під час конференції у Брюсселі, – повідомляє «Укрінформ».

«Ми маємо твердий намір притягнути Газпром до відповідальності за порушення правил конкуренції на європейському ринку, який (позов – ред.) подаватимемо наприкінці квітня 2019 року. Тож на додаток до боротьби з Газпромом в (Стокгольмському) арбітражі, ми починаємо боротися з Газпромом в самій Європі», – сказав він.

«Ми будемо використовувати європейські закони щодо конкуренції як основу для такого позову, на користь європейським споживачам, Українській державі та стабільності в регіоні. Саме це є необхідним, щоб забезпечити майбутнє для ГТС України, а також європейську енергетичну безпеку», – наголосив представник «Нафтогазу».

На його переконання, якщо у поточному році буде завершено будівництво «Північного потоку – 2», це матиме важкі політичні та економічні наслідки для всієї Європи.

«Напевно, знайдуться в Європі талановиті політики, які знайдуть якісь причини, звинуватять Україну в тому, що та щось не так зробила, у третьому, десятому… Але, у 2020 році, скоріше за все, ми не побачимо жодного транзиту (Україною), натомість відбудеться підрив європейської енергетичної безпеки», – зауважив Вітренко.

За його словами, єдиний важіль впливу, який ще мають Єврокомісія і Україна, це сказати, що «Північний потік -2» може бути лише за умови збереження «українського шляху».

Нагадуємо:

1 березня «Нафтогаз України» отримав позитивне рішення від арбітражу у Гаазі у справі про захоплення активів компанії Росією після незаконної анексії Криму.

За словами глави НАК Андрія Коболєва, Росія повинна виплатити компенсацію в сумі до 5 млрд доларів, але рішення щодо суми буде предметом наступних слухань пізніше в цьому році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 04:16 :40