Новини » Світ

Лукашенко: Співпраця з Заходом викликає алергію та істерику в Росії

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь змушена розвивати співпрацю з Заходом в умовах обмежень, які вводяться з боку Росії.

Про це він сказав у вівторок на нараді з питань участі в інтеграційних структурах і співпраці з європейськими організаціями, передає «Белта».

«Ця співпраця на Заході сьогодні викликає якусь алергію і часом істерику у нашого головного партнера – Російської Федерації. Питається, нащо ця істерія?», – обурився Лукашенко.

«Нашу продукцію на ринок не пускають, дармоїдами обзивають, виштовхують, тиснуть де тільки можна. Нам що, сховатися під плінтус і там сидіти?», – додав він.

За його словами, якщо перед Білоруссю закривають одні, другі і треті двері, доводиться шукати четверті.

При цьому він закликав російських партнерів не дорікати Білорусі в тому, що вона нібито «кудись повернулася».

«Нам нікуди не треба повертатися. Ми в такій ситуації, що нам треба постійно вертіти головою, тому що перебуваємо в епіцентрі подій – в центрі Європи», – заявив Лукашенко.

«Навіщо нам шукати щастя за тридев’ять земель, якби були нормальні економічні відносини з Росією, якби ми могли (як ми залізобетонно домовилися в Союзній державі, в ЄАЕС) вільно торгувати, переміщати товари, могли переміщатися люди, отримувати послуги, нас не ображали? Навіщо нам шукати якесь щастя невідомо де?», – зазначив президент Білорусі.

Що стосується взаємодії з ЄС, то найближчими завданнями Лукашенко назвав підписання з Євросоюзом пріоритетів партнерства і угод щодо реадмісії та спрощення візових процедур.

«До речі, Росія дуже просунута у відносинах з Євросоюзом, Америкою і НАТО. І ми ж за це Росію не звинувачуємо. Ми шукаємо в цих угодах свою користь. Ми не торпедуємо, не заважаємо, сприяємо. Думаю, точно так і Росія повинна підходити, підтримуючи нас. Не на словах, а на ділі», – заявив білоруський президент.

Він підкреслив, що Білорусь успішно налагоджує діалог зі своїм другим найбільшим партнером – Євросоюзом, зокрема зростають інвестиції, збільшилася позитивне сальдо в торгівлі, розвиваються контакти та інше.Loading...