Книжковий Tour de Ukraine. Подорож з побратимами по зброї та перу
Влад Якушев
журналіст, письменник, екс-начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»
Фото: Olena Balaba/Facebook
Фото: Olena Balaba/Facebook

Їздити на зустріч з читачами – це дуже приємно…і дуже витратно. На жаль, така проза життя. Але люди запрошують, хочуть побачитись, поспілкуватись, і треба шукати можливість для поїздки. Чому треба? Тому що я поважаю своїх читачів, а ще тому, що це частина війни, яку ми, автори ветеранських книжок, ведемо за думки та серця українців, вмовляючи їх не здаватись, не боятись, не бути байдужими.

У більшості випадків ми отримували запрошення від людей, бібліотек, волонтерських організацій, але поступово, несподівано для себе, почали отримувати запрошення від державних установ. Позаминулого тижня п’ятьох авторів, включаючи і мене, запросила Дніпропетровська облдержадміністрація, а минулого – Одеська.

Надзвичайно приємним був і той факт, що сторони, які приймали нас, взяли на себе всі витрати та ще й запросили представника видавництва, щоб він міг організувати продаж книжок під час презентацій. Книги про АТО чомусь не знайти у великих книгарнях, тому добре, що люди мали можливість придбати їх хоча б на зустрічі з авторами.

Цього разу на зустріч поїхали Олексій Петров, автор «Кофе с прикусом пепла», Олексій Пайкін – «Путь домой», Martin Brest – «Пехота» та «Піхота -2. Збройники», а також Олександр Терещенко – «Життя після 16:30».

Фото: Olena Balaba/Facebook
Фото: Olena Balaba/Facebook
Фото: Olena Balaba/Facebook
Фото: Olena Balaba/Facebook

У Дніпропетровській області нам влаштували цілий тур. У самому Дніпрі зустріч відбулася у, напевно, найкращому в Україні музеї АТО, де нас зустрів повний зал людей. Прийшло стільки охочих нас почути, що не те, що присісти – встати не було де. Прийшов герой моєї книги «Карателі» – Василь із позивним Лавр, прийшов прес-офіцер Аркадій Радківський. Я розповідав про книгу і дивився на них, а вони посміхались, тому що все, що у ній було написано, їм так добре знайомо.

Потім ми побували у місті Сінельниково, де до нас завітала більше як сотня людей, і я познайомився із надзвичайно талановитою Світланою Сівак, яка пише прекрасні вірші.

У колишньому Дніпродзержинську, а нині Кам’янскому прийшло багато ветеранів – і теж був повний зал. Людей ніхто не примушував приходити. Вони почули про зустріч і прийшли. Значить, ми потрібні, ми цікаві, значить все, що ми робимо, не даремно.

Хлопці казали, що прийшло би ще більше людей, але якраз мав приїхати Вілкул і ветерани збирались його пікетувати.

У Одесі ще не потепліло, але ми не втримались і сходили на море. Якщо не покупатись, то хоча б подивитись. І був щирий прийом у обласній бібліотеці, де нам подарували браслети-обереги та авторучки, зроблені з патрона 7,62.

Прийшов мій побратим «Паяльник», якого я був безмежно радий бачити і ще багато людей, з якими до того моменту був знайомий лише віртуально.

Фото: Olena Balaba/Facebook
Фото: Olena Balaba/Facebook

І ми весь час щось говорили, а люди сміялись та плакали. І кіборг Саша Терещенко, який залишив на війні обидві руки, все підписував книги, тримаючи ручку-патрон у затискачі протезу. Щось енергійно доказував слухачам Мартін Брест, якого, як не дивно це звучить, насправді звуть Олег. Посміхався колишній десантник та чемпіон світу з карате Льоша Пайкін, піднімався з крісла, щоб потиснути сивому чоловіку руку, автор «Кофе с прикусом пепла» – бородань з екзотичним прізвищем Петров.

І що найголовніше – в усіх містах, де ми були із презентацією, у залі були присутні діти. І я навіть не буду розпинатись, чому саме це для нас так важливо.

Здається, ми зробили добру справу, читачі мали можливість поспілкуватись напряму з авторами книжок про АТО, за що хочу подякувати Одеській та Дніпропетровській ОДА.

Запрошуйте! Із задоволенням приїдемо ще!

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 08:23 :47