Новини » Економіка 5 березня, 2019, 15:49
Без МВФ: Україні не потрібні нові транші, – експерт
ZIK
ZIK

Фактично, співпраця із МВФ потрібна Україні для того, щоб пройти пікові навантаження по виплатах боргів. Потім, в принципі, гроші Фонду нам не знадобляться, адже економіка уже демонструє зростання.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політтехнолог Тарас Загородній.

Він наголосив: допоки в Україні не відбудеться виборів до Верховної Ради, не сформується новий Кабмін, жодних суттєвих змін у співпраці з МВФ не буде. Тож представники Фонду, які цього тижня приїхали до Києва, швидше за все, є «типовою моніторинговою місією», яка просто фіксує, що зараз відбувається в країні.

«Нам гроші МВФ потрібні для того, щоб пройти пікові навантаження щодо виплат боргів. Потім, в принципі, вони нам не знадобляться, адже економіка зростає – 3-3,5%, а експорт – по 15% на рік, дефіцит платіжного балансу покривається за рахунок наших гастарбайтерів», – вважає Загородній.

Тож він переконаний: Україні не так потрібні гроші МВФ, як прямі інвестиції, зокрема, для розвитку промисловості та виробництва.

Окрім того, він підкреслив: МВФ надавала Україні гроші, незважаючи на те, що держава не виконувала і 50% тих вимог, які були.

«Розповіді про те, що співпраця з МВФ – це залучення нових інвестицій та знак для інвестора, є міфом. Знак для інвестора був би, якби ми перебували в реанімації. Адже хто буде давати гроші такому хворому?», – наголосив політтехнолог.

Натомість, за його словами, з нашими економічними показниками немає причин продовжувати брати кредити МВФ.

«До того ж у нього – «драконівські вимоги». Де-факто, вони контролюють роботу Національного банку, який завищує облікову ставку і не дає банкам кредитувати економіку», – зазначив Тарас Загородній.

Як повідомлялось раніше, від сьогодні і до 13 березня в Україні працюватиме технічна команда з декількох представників Міжнародного валютного фонду.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 20:44 :13