Новини » Політика 4 березня, 2019, 1:13
Замовлення Кремля: адвокат розповів, навіщо окупанти затримували архиєпископа Климента і чому все провалилося
Російський правозахисник та адвокат Микола Полозов
Російський правозахисник та адвокат Микола Полозов

Архиєпископ ПЦУ Климент 3 березня мав намір автобусом виїхати в Ростов-на-Дону, щоб побачитися там з українським політв’язнем Павлом Грибом, а також надати йому духовну підтримку, посповідати і причастити.

Про це пише адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

Об 11:45 год. співробітники ППС зайшли в автобус, вивели звідти архиєпископа і провели огляд його особистих речей. Там були підрясник, єпитрахиль – все необхідне священослужителю.Із Сімферополя він саме планував їхати у Ростов-на-Дону, щоб відвідати судове засідання та зустрітися з українським політв’язнем Павлом Грибом. 

Російська поліція затримала архиєпископа ПЦУ Климента просто в автобусі на вокзалі. Далі його відвезли у районний відділок. До нього приїхав адвокат, а телефоном із самим архиєпископом змогла зв’язатися український омбудсмен Людмила Денисова. 

За п’ять хвилин з’явилась заява від невідомого «прихожанина», в якій архиєпископа звинуватили у крадіжці всіх цих речей. «Співробітників поліції не збентежило те, що ці речі належать Клименту і він їх взяв зі своєї церкви», – відзначає Полозов.

Архиєпископа Климента привезли до відділку поліції району «Центральний», де протягом майже 5 годин утримували. Практично відразу до нього приїхав адвокат Еміль Курбедінов, згодом – Полозов. Там архиєпископ пояснив, що всі предмети – його особисте майно, а звинувачення в крадіжці – абсурд.

«Оскільки ніяких протоколів щодо архиєпископа Климента не складали і він не був затриманий, ми з Емілем запропонували архиєпископу покинути відділок. У журналі записів Климент поставив позначку, що має претензії до співробітників поліції через утримання його понад 3 години», – йдеться у повідомленні.

Коли архиєпископ Климент разом з адвокатами вийшли з будівлі, на вулиці їх наздогнав заступник начальника поліції і повідомив, що є нова заява – про лайку архиєпископа під час огляду. Усіх запросили до іншого відділку – «Київського» – для складання протоколу.

Там Климент з адвокатами дві з половиною години чекали заявника, без якого протокол скласти не могли. Архиєпископа тим часом намагалися запросити на розмову без захисників. Коли ж така сумнівна пропозиція була відкинута, для співробітників це, вочевидь, стало несподіванкою – вони «розгубилися, зам’ялися і були змушені піти».

За півгодини до закінчення терміну до відділку привели чоловіка, який, за словами адвоката, нагадував «алкоголіка і безхатька» одночасно. Саме він нібито чув, як архиєпископ нецензурно висловлювався.

Як відзначив адвокат, весь цей час зовні «вирував інформаційний шторм». Українські журналісти, громадські працівники, посадові особи робили все, що було в їхніх силах, аби допомогти Клименту. «Російська влада явно не очікувала, що в неділю буде така реакція ззовні, а до самого Климента приїдуть адвокати», – вважає адвокат.

Приблизно тоді ж Людмила Денисова повідомила Полозову, що за повідомленням російського омбудсмена, щодо Климента російська влада не збирається складати ніяких протоколів. «Хоча за півгодини до того інформація була явно протилежною», – відзначає Полозов.

І дійсно, майор поліції, що прийшла з паперами в руках, тримала тільки бланк пояснення. Архиєпископ Климент скористався правом не свідчити проти себе, про що і було зроблено відповідний запис у бланку пояснення. О 21:06 год. усі троє залишили відділок поліції «Київський».

«Правозахисна і релігійна діяльність архиєпископа Климента, його підтримка українських політв’язнів вже давно шалено дратує російську владу в окупованому Криму», – зазначає Полозов.

На його думку, замовлення на архиєпископа було оформлене з Москви. Локальним завданням силовиків було не допустити зустрічі Климента з Павлом Грибом, глобальним – перешкодити його діяльності та залякати.

Захисник відзначає, що розрахунок був «майже правильний»: неділя, всі відпочивають, ніякої активності бути не повинно.

«Але прорахувалися. Вони не очікували, що Еміль Курбедінов і я опинимося поруч, вони не очікували, що реакція української та світової громадськості буде настільки гострою», – пояснив Полозов.

«Тому були змушені перегравати, як кажуть, на ходу. Рішення приймалося в Москві. Цього разу архиєпископа Климента вдалося відбити. Але, боюся, цей раз, на жаль, не останній», – підсумовує адвокат.

Як заявили раніше у МЗС, затримання архиєпископа Сімферопольського та Кримського Климента на окупованому півострові є планомірним наступом на українське православ’я. Україна звертатиметься до ООН та інших міжнародних організацій щодо утисків прав і свобод вірян в окупованому Криму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 12:53 :38