Новини » Політика 4 березня, 2019, 15:28
Владика Епіфаній: Розпочався процес переходу закордонних парафій ПЦУ Константинополю
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Перші закордонні парафії Православної Церкви України уже скоро перейдуть в підпорядкування Константинопольського патріарха.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

За його словами, процес переходу не може бути швидким, але він уже почався.

«Уже зараз, наприклад, у Європі є багато парафій, які самостійно виявили бажання підпорядковуватися Вселенському патріархату. Я навіть мав спілкування кілька днів тому з певними представниками громад, які говорять: «Ми маємо хороші стосунки, ми вже переходимо». Зараз я готую відпускні грамоти для тих священиків, на яких є запити», – розповів митрополит.

«Є деякі громади, які не бажають переходити. Але ми будемо мати з ними діалог. З боку патріарха Варфоломія немає якогось агресивного налаштування, що ви повинні сьогодні передати нам ці парафії», – додав Епіфаній.

Він також розповів, скільки сумарно у ПЦУ є приходів за кордоном.

«У Європі храмів, які б належали нашій церкві, практично немає. Є громади українців. Наскільки мені відомо, було десь 46 громад на території Європи і 15 на території Америки. А в інших регіонах світу по 1-2 парафій», – розповів митрополит Епіфаній.

Нагадаємо, Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що ПЦУ не прагне бути «державною церквою» і ніколи такою не буде.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 18:18 :42