Новини » Львів 4 березня, 2019, 15:07
У Львові повалену стелу Монумента слави поріжуть на частини та за місяць приберуть

У ніч із суботи на неділю у Львові повалили стелу Монумента слави. Підрядникам знадобиться кілька тижнів, щоб розпиляти її на части та вивести на одне із міських підприємств.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко поінформував про наступні кроки, пов’язані із протиаварійними роботами та оновленням площі перед Монументом слави.

«Минулого року після обстеження цілого комплексу було виявлено, що тридцятиметрова стела в аварійному стані. На початку цього року розпочали виконання аварійних робіт, через демонтаж. Перша стадія – було знято барельєф і передано у музей «Територія терору». Друга – зняття плит, які вже відшаровувалися. І третя – це повалення самої стели, яка складається з бетону, а всередині неї багато металевих опор. Після трьох ночей роботи демонтаж було завершено. Наступний крок займе близько місяця. Цю стелу потрібно подрібнити на менші частини і перевезти на одне із міських підприємств. Далі з істориками і спеціалістами вирішимо, що з ними робити. А вже наступний крок – це містобудівний розрахунок, щоб можна було оголосити конкурс. Та для цього потрібно буде обстежити територію, щоб зрозуміти, чи падіння стели не викликало якихось просідань і утворення пустот. Ще раніше було виявлено частину пустот біля самої стели. Якщо не потрібно буде нічого укріплювати і все в порядку, то оголосимо архітектурний конкурс», – розповів Андрій Москаленко.

Також чиновник пояснив, що насправді стела впала не з третьої спроби, а три ночі до цього готувалися.

«Чому ми робили це вночі? Бо важливою є безпека людей у момент, коли клали стелу. Тоді перекрили рух на трьох вулицях. Поліцейські машини, попереджувальні стрічки та інші заходи, щоб убезпечити людей. Зокрема, стела впала на спеціальний пісок, щоб пом’якшити падіння. Тому це робили вночі, коли немає трафіку. Наголошу, що три ночі тривали роботи до повалення. Це не були спроби. Спочатку спеціалісти говорили, що підготовчі робити можуть тривати і п’ять ночей, але знадобилося три. Тому це, дійсно, поетапна і планова робота», – відзначив Андрій Москаленко.

Також Москаленко сказав, що влада міста планує «ширше дивитися» на оновлення всієї цієї території.

«Це і вхід до парку, транспортна розв’язка, хідники – все має бути інтегровано у комплексі. Це місце зміниться. Стосовно самої площі Монумента слави, то оберемо найкращу пропозицію. Одна із ідей, яка була озвучена, щоб цей простір жив у формі патріотичного вшанування», – сказав Андрій Москаленко.

Нагадаємо, чиновники обіцяли за місяць-два демонтувати 30-метрову стелу Монумента слави. На це виділено 300 тис. грн з бюджету. Демонтовані барельєфи з Монумента слави у Львові експонуватимуть в музеї «Територія терору». 3 березня у Львові нарешті знесли стелу Монумента Слави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 13:26 :26