Новини » Політика 4 березня, 2019, 19:23
Солонтай вважає звільнення Гладковського «виборчою поведінкою»
ZIK
ZIK

Звільнення Олега Гладковського – це свідчення того, що влада під час передвиборчого періоду поводиться краще.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із питань політики Олександр Солонтай.

Експерт, коментуючи інформацію про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського (син якого, нагадаємо, фігурує у журналістському розслідуванні щодо розкрадань в оборонній сфері), зауважив, що єдина причина звільнення посадовця – вибори.

«Коли такі розслідування почалися у 2016, 2017, 2018 роках, і не тільки по одному Гладковському почали бити, то, на жаль, такої поведінки влади не було. Тому вибори, на мою думку, корисна річ: влада починає гарно себе поводити. Шкода, що лише під час виборів така поведінка», – заявив Олександр Солонтай.

Політолог Олександр Палій не погодився зі співрозмовником, натомість зауваживши, що розслідування відбуваються щодо десятків тисяч осіб. «Звільнити усіх у прокуратурі, поліції, в армії – всіх, щодо кого йде розслідування? Ви уявляєте, що це?... Люстрація – це дуже корисно, але вона має бути системною. Люстрація – це оновлення на фундаментальному рівні, а якщо ми, наприклад, беремо з 10 чи 20 тисяч із тих, щодо кого йде розслідування, того, на кого вкаже хтось, кому не сподобався… Тому правильно – буде розсідування».

Олександр Солонтай погодився, що не можна відразу всіх відстороняти, якщо не прийняті правила люстрації. Водночас він нагадав, що раніше він бачив подання концерну «Укроборонпром» на таких, як Гладковський, до правоохоронних органів.

«Коли саме керівництво «Укроборонпрому» за підсумками, у тому числі власних розслідувань, яких немає у Бігуса, які дотепер не оприлюднювалися, – коли керівництво скеровувало подання на людей всередині цієї структури на звільнення і притягнення до відповідальності, а правоохоронні органи тягнули справу, а Адміністрація Президента не давала на підпис Порошенку укази на звільнення цих людей, то я нагадаю тезу, яку я сказав: Гладковський – це яскраве свідчення того, що влада під час виборів поводиться краще, ніж не під час виборів», – акцентував Олександр Солонтай і наголосив, що оскільки до виборів цю справу не розслідують, вона стане їх частиною.

Нагадаємо, 4 березня Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.

Президент України заявив, що вперше звертатиметься до антикорупційних органів із проханням зайнятися розслідуванням справи.

Раніше позаштатний радник Олег Медведєв заявляв, що Президент призупинив повноваження Олега Гладковського.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 15:38 :54