Новини » Політика 4 березня, 2019, 11:51 блоги
Про Конституційний суд і ризики комуністичного реваншу
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

І що ж робить Київський апеляційний адмінсуд? Він примудряється майже два роки тягнути розгляд справи в апеляції, а у вересні 2017 року ухвалює цілковито протиправне рішення – просто зупиняє провадження у справі «до набрання законної сили рішенням Конституційного Суду у справі за поданням 46 народних депутатів» про визнання антиконституційним закону про декомунізацію. До чого тут Конституційний Суд?!

Чому апеляційний суд не виконує своїх прямих обов’язків і ґрунтується на припущеннях про якісь майбутні рішення Конституційного Суду?! Чи не тому, що, як стверджують певні джерела, в Конституційному Суді комуністи вже «порішали» всі питання і готується злочинне рішення про реабілітацію компартії та її участь у парламентських виборах.

Шановні колеги! Це не іграшки, а питання національної безпеки. Не може бути і не буде в Україні ніколи комуністичних чи нацистських партій! Мінюст, Президент, парламент мають голосно заявити про це і з залученням Вищої Ради правосуддя, Служби безпеки України, невідкладно притягнути до відповідальності суддів, які в апеляційній інстанції саботують свої прямі обов’язки й не ухвалюють рішення, а також зірвати будь-які спроби комуністичного реваншу.

Майже чотири роки тому ми з Вами ухвалили історичний закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Головним його завданням було звільнити Україну від комуністичної символіки й пропаганди. У відповідності з цим найменування та символіка комуністичної партії є символікою комуністичного тоталітарного режиму, пропаганда якої в Україні забороняється. Комуністична партія має бути заборонена у встановленому законом порядку на підставі правового висновку Мінюсту та рішення суду.

Але всупереч закону комуністична партія легально діє й досі! Я звернулася з запитом до Міністра юстиції, який має пояснити, як таке можливо і чому українська держава не може забезпечити виконання власного закону!

У липні 2015 року Міністерство юстиції затвердило правовий висновок щодо недотримання Комуністичною партією згаданого Закону і звернулося до суду з проханням припинити діяльність компартії. У грудні 2015 року Окружний адмінсуд Києва заборонив діяльність комуністичної партії України.

Однак, як випливає, зокрема, з відповіді міністра Павла Петренка на мій запит, Компартія оскаржила до апеляційного суду це рішення

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 16:21 :50