Новини » Регіони

Невакцинований – зась до школи. У Луцьку мешканці закликали чиновників зупинити дискримінацію

ZIK

Сьогодні у Луцьку мешканці закликали місцевих чиновників зупинити дискримінацію. Батьки невакцинованих дітей обурені, що учнів не допускають до навчання у школах, а малечі заборонили відвідувати дитсадки, бо не мають щеплень від кору.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Лучани обурені, що їхнім дітям заборонили відвідувати школу. Від занять відсторонюють усіх учнів, які не мають щеплень.

«Ми прийшли сюди на мітинг відстоювати права дітей. Вони здорові, вони хочуть до школи, хочуть навчатися поряд з іншими дітками», – сказала учасниця акції протесту Олена Кремінь.

На акцію протесту прийшли близько півсотні волинян. Заборону чиновників відвідувати школи й дитсадки дітям без щеплень вважають незаконною.

«У нас є право не щепити дітей, або щепити тоді, коли вважаємо за потрібне. В епідеміологічній ситуації, коли є спалахи, наприклад, грипу, не роблять щеплення», – зазначила учасниця акції протесту Тетяна Доля.

«Це дискримінація, порушують право батьків, право дітей на освіту. Порушують також низку статей, Конституцію України. Ми – за вільний вибір у питаннях вакцинації», – наголосив учасник акції протесту Богдан Мартиненко.

На Волині від уроків відсторонили понад 800 дітей.

«Ми сьогодні не можемо ризикувати всіма дітьми, які мають щеплення, тільки тому, що поряд із ними є діти, батьки яких принципово не хочуть щепити дітей», – зазначила начальник управління освіти й науки Волинської ОДА Людмила Плахотна.

Біля кабінету щеплень дитячої поліклініки Луцька наразі черг немає. Лучанка Марина вирішила вакцинувати 4-річного сина. Тимофію ввели комплексну вакцину від дифтерії, кашлюка та правця.

«У півроку ми першу робили і після того постійно приходимо й робимо щеплення», – зазначила мама Тимофія Марина Мазур.

Переконувати батьків, зізнаються лікарі, вже стомилися. Кажуть, зараз у Луцьку є всі види вакцин, які необхідні для профілактичних щеплень дітей.

«Кращої ситуації з вакцинами, як на сьогоднішній день, вже бути не може. За рахунок того, що ми маємо батьків, які категорично не роблять щеплення, ми не можемо говорити за колективний імунітет», – вважає директор Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська.

Захворюваність на кір уже пішла на спад, констатують епідеміологи. Минулого тижня медики зафіксували 110 випадків, а ще три тижні тому недугу підхоплювали удвічі частіше.

«Зниження напряму пов’язане з гарною роботою щодо вакцинації серед дитячого й дорослого населення», – наголосила заступниця директора Волинського обласного лабораторного центру Лариса Дудковська.

Попри це, пускати невакцинованих дітей до шкіл і дитсадків чиновники поки не планують. І наголошують, що робити щеплення безкоштовно готові в усіх лікарнях, які надають первинну допомогу.

Нагадаємо, аби зупинити поширення кору, у Львівській області триває спецоперація для підвищення рівня імунізації дітей віком від 6 до 18 років. У лютому пропущені щеплення отримала 19 671 дитина.

Ганна Бечків, Вікторія Козуб, «Перші про головне»Loading...