Новини » Суспільство 4 березня, 2019, 11:45
Митрополит Епіфаній: Патріарх Філарет і далі буде діяти, працювати, звершувати богослужіння
Патріарх Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Патріарх Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Патріарх Філарет має великий досвід і повагу у суспільстві, а тому продовжить брати участь у керівництві Православною Церквою України. Його усувати не можна.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

«Патріарх Філарет не йде на спокій, він залишається керуючим єпархією міста Києва, тих парафій, які були в нього до об’єднавчого Собору. Тобто він далі буде діяти, працювати, служити, звершувати богослужіння у своєму кафедральному соборі. Він повний сил», – пояснив митрополит.

«Людина вже 52 роки, як очолювала Київську кафедру. Жоден з митрополитів Київських протягом всієї історії буття Української Церкви не обіймав посаду стільки років. Ми не маємо права його усувати. Якщо людина стільки зробила для буття і розбудови української церкви», – додав блаженнійший Епіфаній.

Він також прокоментував ситуацію у деяких храмах ПЦУ, де патріарха Філарета поминають перед Епіфанієм, якого мають згадувати першим як предстоятеля ПЦУ.

«Це традиція – де патріарх служить, його право, поминають його як першого в цих храмах. А загалом в церквах поминають першого предстоятеля і керуючого єпархією», – переконує Епіфаній.

Читайте також: Глава ПЦУ: Керівництво і частина архієреїв УПЦ МП – останній форпост Росії в Україні

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 15:01 :55