Новини » Політика 4 березня, 2019, 11:26
Архієпископ Климент розповів про деталі свого затримання окупантами у Криму
ZIK
ZIK

Ймовірно, затримання у Криму архієпископа Климента було спланованою акцією РФ. Адже після затримання і довгих допитів правоохоронці так і не зуміли висунути йому звинувачень.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK заявив сам архієпископ Сімферопольський та Кримський Климент (Кущ).

«Під час затриманняя зі мною поводилися коректно. Хамства чи насильства — не було. Втім, розмірковуючи над подіями разом із адвокатами, ми припускаємо, що акція була спланованою», — зазначає Климент.

Архієпископ Сімферопольський та Кримський перелічує перебіг подій, які трапилися з ним учора.

«Я мав їхати в Ростов нічним автобусом, на 17 годину. Потім, коли я вирішив змінити маршрут, прийшов на вокзал о 12:30, аби здати квиток. Касир взяла мої паспорт та квитки, поговорила з кимось по телефону. Потім я вийшов на подвір’я автостанції. Водій, з яким я домовлявся, посадив мене у мікроавтобус. Як тільки він це зробив, підійшли поліціянти. Не представившись, вони попросили показати документи і речі. Потім запросили мене у чергову частину. Вийшовши із мікроавтобуса, правоохоронці зателефонували водію і сказали, щоб він їхав без мене», — переповідає Климент.

«Після цього мене тримали в черговій частині автовокзалу, заповнювали якісь документи, перевіряли мої речі. Водночас, у мене нічого не питали. Кілька разів прапорщик виходив на вулицю, з кимось спілкувався. Потім викликали капітана, який забрав мене у центральний райвідділ. Аж тоді я випадково почув, що є телефоний аудіозапис про те, що в церкві на Севастопольській 17-А  вкрали церковні речі», — пригадує Климент.

Архієпископ запевняє: на його затримання з’їхалася ледь не вся верхівка місцевої поліції.

«Згодом дільничий взяв у мене пояснення. До того ж у центральний райвідділ приїхав перший заступник поліції Сімферополя і пішов до начальника поліції. За весь цей час я побачив майже усе керівництво поліції міста», — каже Климент.

Архієпископ Климент обурюється і через те, що ніхто із правоохоронців не пояснив, чому його затримали навіть після довгих допитів і незрозумілої документації.

«Дільничий, який брав у мене свідчення, разів, мабуть, п’ять погоджував усе з керівниками. Потім затримали ще на годину, не висунувши жодного звинувачення. Коли відпустили, то перший заступник начальника поліції  Сімферополя заявив, що тепер я маю їхати у Київський райвідділ. Усе на словах. Реально мені ніхто документа, пояснення, підстав для мого затримання  не показав. У Київському райвідділі мене протримали дві години 55 хвилин. За цей час разів два мене намагалися відірвати від адвокатів і перевести в інший кабінет», — розповідає Климент.

Також архієпископ звертає увагу на те, що в історію втрутилася Людмила Денисова — уповноважений ВРУ з прав людини.

«Полозов спілкувався з Людмилою Денисовою. Він координував мої дії, оберігав мене як адвокат і постійно був на зв’язку з Денисовою. За п’ять хвилин до того, як мене треба було відпустити або пред’явити звинувачення, прийшла слідча майор. Вона взяла пояснення по суті», — зазначає Климент.

Архієпископ Климент вважає, що його затримання можна розцінювати, як політичне переслідування у зв’язку із ставленням до українських в’язнів у Росії, а також становищем Православної церкви України на окупованому півострові.

«Деяку роботу ми ведемо з Полозовим, тому є нюанси, які підтверджують ці два аргументи», — коментує Климент.

Крім того, архієпископ Сімферопольський та Кримський запевняє: хоч його поїздку до Павла Гриба було зірвано, він все одно поїде до нього знову.

«Якщо людина прагне посповідатися і причаститися, я поїду. Втім, у Києві треба буде узгоджувати багато деталей такої поїздки. Адже це не так просто зробити», — наголошує Климент.

Архієпископ зазначає, що два тижні тому він уже бачив Павла Гриба на засіданні суду.

«Я мав можливість з ним коротко поспілкуватися, помолитися і помазати маслом. Адвокат тоді подала запит до суду, аби мені надали дозвіл відвідати Гриба в СІЗО. Над цим питанням працює дуже багато людей. Водночас, ситуація у Сімферополі розкрила ту роботу, про яку я не говорив публічно», — додає Климент.

Нагадаємо, архієпископ Климент, який є головою Православної місії з допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, планував відвідати судовий розгляд справи політв’язня Павла Гриба у російському Ростові-на-Дону.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 17:53 :52