Архиєпископа Климента окупанти затримали через зустріч з політв’язнем Грибом, – Денісова

Архієпископ Климент. Фото: pomisna.info

Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова вважає, що причиною затримання архиєпископа Сімферопольського та Кримського Климента в окупованому Криму є його запланована зустріч із українським політв’язнем Павлом Грибом у Ростові-на-Дону.

Таку думку вона висловила на своїй сторінці у Facebook.

«Я вважаю, що причиною для затримання Климента є його запланована поїздка до СІЗО міста Ростов-на-Дону для відвідання там українського політв’язня Павла Гриба, на що ростовським судом попередньо було надано дозвіл. РФ боїться, що усьому світові стане відома правда щодо стану здоров’я Павла. Їм є що приховувати!» – переконана український омбудсмен.

Вона нагадала, що до цього судове засідання у справі Гриба перенесли, коли в Росію приїхав лікар, який мав розповісти про реальний стан здоров’я політв’язня.

Денісова зауважила, що їй вдалося зв’язатися з архиєпископом Климентом, і він розповів, що його вивели з автобуса, «пояснивши, що у його сумках речі, які нібито були вкрадени ним з церкви».

«Климент запевнив мене, що у поліції лише через півгодини після затримання дізнались, ким він є, а саму справу сфабрикували майже одразу», – додала уповноважений з прав людини.

Як повідомлялося, архиєпископ Сімферопольський і Кримський Климент мав у неділю, 3 березня, виїхати на зустріч із політв’язнем Павлом Грибом у місті Ростові-на-Дону. Російські правоохоронці затримали його просто в автобусі на центральному автовокзалі Сімферополя та відвезли до райвідділу поліції.

Згодом адвокат і правозахисник Еміль Курбедінов повідомив, що перебуває разом із владикою, який дає пояснення в райвідділі.

Сам же владика у коментарі BBC Україна зазначив, що російські правоохоронці затримали його, аби допитати у справі про пограбування церкви в Сімферополі, де він служить.

Архиєпископ Климент є головою православної місії допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, створеної Синодом Православної церкви України, яка опікуватиметься, зокрема, й звільненням українських політв’язнів Кремля.

 

Loading...