live

Україна може втратити безвіз через скасування статті про незаконне збагачення, – Transparency International

Фото: Роман Балук/ZIK

Україна може втратити безвізовий режим з Євросоюзом через скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення. Ця дія є порушенням міжнародних зобов’язань.

Ця дія є порушенням міжнародних зобов’язань, заявили в міжнародній організація по боротьбі з корупцією Transparency International, – передають Факти.

В організації зазначили, що стаття 368-2 КК України покладала тягар доведення невинуватості на бік обвинувачення, а не на підозрюваного.

Також у Transparency International підкреслили, що уряд України має взяти відповідальність за справи про незаконне збагачення, які будуть закриті через рішення суду.

Голова правління організації Делія Рубіо заявила, що якщо з даного питання не буде знайдене рішення, то є ймовірність заморозки безвіза з Євросоюзом і надання фінансової допомоги від МВФ.

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, за якою притягували до відповідальності за незаконне збагачення.

На наступний день президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради новий законопроект про покарання за незаконне збагачення.

 

Loading...
Loading...
Loading...