Новини » Політика 2 березня, 2019, 3:55
Михальчишин порівняв війни українських силовиків між собою з Вотергейтом
ZIK
ZIK

СБУ дійсно має займатися злочинами, пов’язаними з виборами. Але для цього в Україні необхідно провести деполітизацію всіх спецслужб.

Таку думку висловив експерт із питань державної безпеки Юрій Михальчишин у ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.

Експерт зауважив, що ситуація, коли правоохоронні органи й спецслужби залучаються до виборчого процесу і політики, є характерною не тільки для України, а й для держав розвинутої демократії.

«Свого часу в США жертвою цього став президент Річард Ніксон, який нацькував ЦРУ на політичних опонентів, а документували їхні дії працівники ФБР. І саме замдиректора ФБР тоді злив інформацію журналістам Washington Post, які й привели Ніксона під імпічмент. Але він вчасно подав у відставку і втік від відповідальності», – нагадав Михальчишин.

Що ж до України, то він впевнений, що СБУ має займатися злочинами, пов’язаними з виборами, згідно зі статтею 109 Кримінального кодексу України про замах проти основ конституційного ладу та спробу зміни державної влади через фальсифікації.

«СБУ згідно із законом про контррозвідувальну діяльність може здійснювати контррозвідувальне супроводження політичних процесів. Але виникає проблема політизації, зокрема і СБУ. У нас, у парламентській республіці, президент не тільки вносить кандидатуру СБУ, а призначає начальників департаментів центрального апарату і начальників обласних управлінь.

Тоді як в США, у суперцентралізованій президентській республіці, Дональд Трамп не може призначити директора ФБР Флориди, чи начальника ЦРУ на Алясці. Тому ми маємо провести деполітизацію спецслужб – забрати у президента непритаманне йому право призначати начальників територіальних органів і органів центрального апарату СБУ», – підкреслив Юрій Михальчишин.

Нагадаємо, в організації піраміди з підкупу виборців на виборах 2019, яку викрила Служба безпеки України, підозрюється нардеп від «Батьківщини» Валерій Дубіль.

Служба безпеки заявила, що викрила «виборчу піраміду» під керівництвом народного депутата, яка працювала у низці регіонів України і мала на меті забезпечити конкретному кандидату перемогу на виборах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 19:04 :33