Новини » Політика 1 березня, 2019, 12:57
ZIK спростовує закиди щодо «тісної співпраці» з АП
<nbsp;>

Телеканал ZIK спростовує закиди щодо «тісної співпраці» з Адміністрацією Президента України, причиною яких став ефір програми Vox Populi з першим заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони Олегом Гладковським.

Перший заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Олег Гладковський, який фігурує в журналістському розслідуванні команди проекту «Наші гроші з Денисом Бігусом» про розкрадання в оборонній сфері країни, є беззаперечним «ньюзмейкером» цього тижня. Тож вибір глядачів програми Vox Populi на телеканалі ZIK пана Гладковсього в якості гостя ефіру є зрозумілим та закономірним.

Програмі Vox Populi майже 2 роки. Це безпрецендентний інтерактивний майданчик для глядачів, проект, гостей якого обирає аудиторія власноруч шляхом голосування на сайті. Усі охочі мають змогу проголосувати за наявну кандидатуру або ж запропонувати свою. Кожен також може поставити гостю запитання – в коментарях до ефіру та безпосередньо під час програми за номером гарячої лінії 0-800-500-401 або через Skype.

ZIKу відомо, що пана Гладковського запрошували на ефіри й інші телеканали. Проте, як зауважив сам чиновник, обрав ZIK, як медіамайданчик зі збалансованою редакційною політикою.

Нагадаємо, нещодавно експерти Ради Європи визнали велике політичне ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK одним із найбільш збалансованих проектів такого формату. За результатами незалежного моніторингу висвітлення в медіа президентської гонки в Україні ток-шоу «Народ проти», ведучою якого є генеральний продюсер телеканалу ZIK Наташа Влащенко, отримало високу оцінку дотримання професійних стандартів збалансованості та незаангажованості. Учасники моніторингового дослідження, здійсненого за підтримки проектів Ради Європи, є голова ГО «Комісія журналістської етики» Андрій Куликов, міжнародний експерт Ради Європи (Словацька Республіка) Расто Кужель, медіа-експерт, виконавчий директор «Українського інституту медіа та комунікації» Діана Дуцик, медіа-юрист, виконавчий директор ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін, медіа-експерт, співзасновник «StopFake» Ольга Юркова.

Щодо закидів журналіста Олексія Братущака, ​який працював політичним оглядачем підсумкового тижневика «Перші про головне. Деталі» на ZIKу, стосовно «тісної співпраці» каналу з Адміністрацією Президента України, то керівництво ZIKу дивує, чому свою принципову позицію журналіст вирішив продемонструвати саме зараз. А не тоді, коли Олексій тільки прийшов на ZIK і канал​​у приписували ​​»​продаж​» Вікторові Медведчуку. Або згодом – Дмитрові Фірташу.

Зауважимо, тема структури власності телеканалу на медіа-ринку вже не вперше обростає нездоровими чутками з метою завдати репутаційних втрат ZIKу. Власником ZIKу залишається львівський бізнесмен Петро Димінський із сім’єю. Зі структурою власності телеканалу ZIK може ознайомитися кожен охочий, адже її згідно з чинним законодавством розміщено у відкритому публічному доступі.

Стосовно комерційної співпраці телеканалу ZIK не тільки з Блоком Петра Порошенка, а й з іншими політичними партіями, то розміщення матеріалів передвиборної агітації здійснюється виключно на підставі угод з кандидатами на Пост Президента України та обов’язково здійснення попередньої оплати використання ефіру каналу за рахунок коштів виборчого фонду кандидата. Іншого чинним законодавством не передбачено.

Телеканал ZIK залишається рівновіддаленим до всіх політичних сил. Для тих, хто є поза ефірним «пулом» тих чи інших каналів через свою політичну позицію, ZIK є завжди відкритим.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:28 :14