За будівництво сміттєпереробного заводу у Львові вимагали 5 млн доларів «на стіл», – розслідування Джокерів

ZIK

Австрійський бізнесмен заявив, що інвесторам пропонували взяти частину роботи з реалізації проекту щодо Грибовицького сміттєзвалища, але за це потрібно було покласти 5 мільйонів доларів «на стіл».

Про це йшлося у програмі «Джокери. Шлях у президенти» на телеканалі ZIK.

Голова екологічної комісії Жовківської райради Ігор Муравський розповів, що до 2016-го року на Грибовицькому сміттєзвалищі процвітав «потужний бізнес», в якому працювало близько 300 людей. За словами Ігоря Муравського, щодня ці люди вивозили з території звалища багато тон пластику, чорного й кольорового металу, скла та інших матеріалів.

«Вони робили це вночі. Стояла своя охорона. Ті люди були поділені на групи. Старший групи за місяць заробляв 35 тисяч гривень. Лиш уявіть собі, які кошти йшли комусь в кишеню!» – підкреслив Ігор Муравський.

Про реальний бізнес на Грибовицькому сміттєзвалищі розповів і місцевий мешканець Михайло Заяць. Він повідомив, що окремі люди на Грибовицькому сміттєзвалищі заробили стільки коштів, що змогли побудувати будинки і купити іномарки.

«У 1954-му році, коли сміттєзвалище започаткували, нам розповідали, що воно мало відслужити 15-20 років. Нас постійно лиш «годували» обіцянками, що звалище закриють!» – наголосив активіст.

У програмі зазначається, що за інформацією Львівської міської ради 43 інвестори пропонували Львову вирішити питання утилізації сміття. Але всім було відмовлено. Австрійський бізнесмен пояснив чому:

«Питання щодо відкриття тендерних документів у Львові було. Містеру Чернеру пропонували взяти частину роботи по реалізації проекту по Грибовичах, але треба 5 мільйонів доларів покласти на стіл. І пан Чернер сказав, що ні, такого із ним не буде. Я також знаю, що всі інші, хто брав участь у подібних тендерах, казали так само», – розповів австрійський бізнесмен.

Однак Андрій Садовий усі звинувачення відкидає, а у ЛМР повідомляють, що такі інвестори до них взагалі не зверталися.

Нагадаємо, 29 травня 2016-ого року на Грибовицькому сміттєзвалищі загорілося сміття. Під час ліквідації пожежі під завалами опинилося і загинуло четверо людей – троє пожежників та один комунальник.

Loading...