Новини » Суспільство

Ветеранські книжки «Арсеналу» не потрібні

Видавництву ДІПА, яке друкує книжки учасників АТО, другий рік поспіль відмовляють в участі у «Книжковому арсеналі», який щорічно проходить у Києві.

Нас, ветеранів, авторів книг про війну послали на… організатори київського книжкового фестивалю, що кожного року відбувається у столиці.

От такий емоційний, непрофесійний початок. А тут по-інакшому і не скажеш, тому що організатори навіть не стали пояснювати причину, чому видавництву відмовлено в участі. Вони просто написали, що мають право вирішувати, кого пускати, а кого ні.

Це не випадковість. Тому, що видавництву ДІПА, яке друкує книжки ветеранів АТО, відмовляють уже другий рік. Перший раз могло бути випадковістю. Другий – ні.

Видавництво не просить пустити його безкоштовно. Хоча «Арсенал» державне підприємство, а держава, як я собі думаю, могла би підтримати тих, хто за неї воював і зараз продовжує війну на ідеологічному фронті, де ми все ще програємо Росії, яка завалює світ книгами та фільмами про «громадянську війну» в Україні. Видавець військової прози розуміє, що існує ринок і що йому ніхто нічого не винен. Тому ДІПА подало всі необхідні документи і готове було заплатити за місце на «Арсеналі». А це, перепрошую, 18 000 грн.

Все одно не потрібні. Навіть за гроші.

Виходить, ринкові відносини тут ні до чого. Не хочуть бачити саме книжки про війну, а це вже дуже схоже на участь у інформаційній війні, але не на стороні України.

Наприклад, видавництву Ріната Ахметова «Саміт-книга» на «Арсеналі» раді. В нього там буде величезний стенд.

Відразу згадалися слова з пісні Володимира Висоцького: «Те, кто едят, так єто ж депутаты, а вы, я извиняюсь, кто такие?»

«Ми не жебраємо, не просимо за просто так. Ми просто бажаємо показати свої книги людям, маючи рівні шанси із іншими видавництвами, а читач нехай уже вирішує, які книжки купувати, які читати. Але нам же не дають такого шансу. Причому без будь-яких пояснень», – каже керівник видавництва «ДІПА» Дмитро Вохмянін.

Але хтось занадто сильно боїться правди про війну, щоб дати ДІПА рівний з іншими видавництвами шанс.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...