Новини » Політика 1 березня, 2019, 10:53
Україна може скасувати безвізовий режим з Ізраїлем, – МЗС
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Україна може скасувати безвізовий режим з Ізраїлем, якщо на кордоні цієї країни систематично будуть порушувати права українських туристів.

Про це заявила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко, передає Європейська правда.

Вона вказала, що МЗС передало ноту Ізраїлю, в якій зазначено, що захист прав українців, включно під час короткотермінових поїздок і тривалого проживання закордоном, є пріоритетом для міністерства й української влади.

«Ми інтенсифікували співпрацю з нашими ізраїльськими партнерами з метою здійснення глибшого моніторингу ситуації із забезпеченням прав українців, які подорожують до Ізраїлю… Проблема є системною і її потрібно вирішувати на рівні міжвідомчої співпраці», – сказала вона.

Речниця МЗС нагадала, що 15 лютого в аеропорту «Бориспіль» 35 громадянам Ізраїлю через відсутність достатніх коштів або непідтверджену мету візиту відмовили у в’їзді на територію України. У свою чергу на знак протесту Ізраїль затримав цілий літак зі 140 українськими громадянами.

«У подальшому ми будемо оцінювати масштаб і характер порушень прав українців закордоном і ступінь готовності країн боротися із випадками порушення законодавства. У разі, якщо іноземні уряди не будуть належним чином ставиться до боротьби з нелегальним найманням і прийманням на роботу українських громадян, якщо права українських туристів і мандрівників будуть систематично порушуватися, ми будемо переглядати умови поїздок громадян, зокрема й доцільність збереження безвізового режиму для громадян тих країн, де права наших співвітчизників систематично порушуються», – сказала Зеленко.

Нагадаємо, 15 лютого в аеропорту імені Бен-Гуріона в Тель-Авіві упродовж кількох годин утримували 140 українців.

За словами депутата Георгія Логвинського, керівники МВС Ізраїлю повідомили, що вони затримали українців на знак протесту, оскільки напередодні 35 ізраїльтянам в аеропорту «Бориспіль» відмовили у в’їзді на територію України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 18:46 :47