Aнонси

усі анонси
Новини » Світ 240

Пентагон розглядає план виводу військ з Афганістану протягом п’яти років

У ході перемовин між США та Талібаном американська сторона пропонує план поступового виводу військ з Афганістану.

Про це йдеться у документі, який є у розпорядженні New York Times.

«Усі американські війська можуть бути виведені з Афганістану протягом наступних трьох-п’яти років, згідно з новим планом Пентагону, який пропонується американською стороною на мирних переговорах, що може призвести до постання уряду в Кабулі, який ділитиме владу з Талібаном», – пише видання.

Автори статті додають, що план передбачає також виведення всіх міжнародних сил з Афганістану, і він обговорювався з європейськими союзниками. Згідно з документом, у разі домовленості, кількість американських військ, яка нині сягає 14 тис., буде скорочена вдвічі вже протягом наступних місяців. Завдання з тренування афганських військ буде покладене на угрупування з 8600 європейських та австралійських військ, тимчасом як американський контингент займатиметься виключно спецопераціями з протидії тероризму.

«План розрахований на те, щоби допомогти перемовинам із Талібаном, які нині відбуваються за координації Залмая Халізада, спецпредставника США. Донині документ сприйняли схвально як у Вашингтоні, так і у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Проте американські чиновники застерігають, що Дональд Трамп може порушити ці плани будь-якої миті», – йдеться у статті.

У понеділок у Катарі розпочалися перемовини між американськими дипломатами та представниками Талібану. Сторони представлені найвищими досі представниками, включно з командувачем міжнародної місії в Афганістані, генералом Остіном С. Міллером. Процес перемовин призупинився у середу та має відновитися цієї суботи.

«Сторони прагнуть досягти рамкової угоди, яка була попередньо узгоджена минулого місяця, і яка передбачає повне виведення іноземних військ з Афганістану та гарантії з боку Талібану, що вони забезпечать, щоб жодні терористичні групи, які прагнуть нападу на США, не використовуватимуть територію Афганістану для переховування», – пишуть автори статті і додають, що на перемовинах не представлений нинішній уряд Афганістану, оскільки Талібан категорично не хоче спілкуватися з президентом країни Ашрафом Гані чи його представниками.

Видання нагадує, що виведення військ змушує багатьох оглядачів остерігатися, що прозахідний уряд у Кабулі впаде і натомість країна знову зануриться у правління екстремістів. Автори статті наводять попередні приклади в історії, коли виведення американських військ закінчувалося у підсумку вкрай негативними наслідками.

«Досвід свідчить, що доля урядів, які підтримувалися США, після мирних угод чи виводу військ, не надто позитивна. Південний В’єтнам здався комуністичним силам через два роки після виходу американців 1973-го року. Переважна частина іракської армії була розбита наступом Ісламської держави у 2014-му, лише за три роки після виводу американських військових та радників, що призвело до потреби повернення до Іраку вже міжнародної коаліції», – нагадали у New York Times.

 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News