Новини » Економіка 1 березня, 2019, 12:21
Лічильники і норми споживання: в уряді візьмуться за впорядкування розрахунків за газ

Під час наступного засідання Кабінету Міністрів України урядовці ухвалять комплекс заходів, щоб впорядкувати питання розрахунків за газ.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, засідання якої транслює телеканал ZIK, повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Міністр, відповідаючи на запитання депутатів щодо встановлення лічильників на газ, нагадав, що парламент ухвалив рішення, згідно з яким встановлення лічильників відтермінували до 2021 року (нагадаємо, ідеться про проект закону № 5722-д щодо порядку встановлення лічильників споживачам природнього газу – Ред.). Він закликав внести зміну, щоб встановити дату 1 січня 2020 року.

«Нехай встановлять лічильники, і тоді вони більше не підуть у суди, бо люди будуть по факту платити, за лічильником», – зазначив Андрій Рева.

Він наголосив, що платити за газ потрібно згідно з нормами, які встановлені Кабінетом Міністрів України.

«Що ж до наших дій: на наступному засіданні уряду ми розглянемо комплекс заходів щодо наведення порядку у цій сфері», – повідомив міністр.

Андрій Рева додав: «Що ж до встановлення лічильників. Механізм пропонується такий: зобов’язати «Нафтогаз» і передбачити у фінплані «Нафтогазу» кошти на встановлення лічильників, а потім «Нафтогаз» стягне кошти не з населення, а тих, хто отримав гроші від населення, – від облгазів».

Як повідомляли раніше, віце-прем’єр України Володимир Кістіон заявляв, що нині в Україні є близько 3 мільйонів домогосподарств, де відсутні прилади обліку природного газу, і щоб забезпечити чіткий облік газу, спожитого побутовими споживачами, потрібно щонайменше 2,5 млрд грн.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що «Нафтогаз» має встановити лічильники кожному споживачу.

Додамо, у Верховній Раді України створять робочу групу, яка має підготувати проект постанови щодо перевірки обгрунтування нарахування тарифів на газ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 05:17 :00