Новини » Світ Читать эту новость на русском

Грибаускайте: Необхідно добиватися закриття АЕС в Білорусі

Президент Литви Даля Грібаускайте. Фото: president.gov.ua

Президент Литви Даля Грибаускайте заявила, що Литві необхідно домагатися закриття АЕС, що будується у Білорусі.

Про це повідомляє портал Delfi.

«Міжнародні організації підтвердили, що майданчик для БелАЕС обраний небезпечний, а сама атомна станція являє загрозу. Тому необхідно домагатися закриття БелАЕС. Досвід Австрії показав, що це можливо, якщо вистачає політичної волі», – сказала Грибаускайте.

Так президент відреагувала на висловлювання прем’єр-міністра Саулюса Скверняліса про те, що у нього є для Мінська пропозиція про «раціональне вирішення».

Прем’єр не деталізує свою пропозицію, але каже, що Мінську не буде запропоновано закрити АЕС. «Що ми можемо зараз зробити? У нас є план-«хуліган». Я запропоную білорусам рішення. Раціональне. Не таке, що говорить: «Закрийте», – заявив він.

Сейм Литви в червні 2017 року законодавчо закріпив, що білоруська АЕС є небезпечною і становить загрозу для національної безпеки, навколишнього середовища і здоров’я людей. Мета цього закону – обґрунтувати обмеження імпорту електроенергії. Уряд згодом затвердив план, як блокувати імпорт електроенергії, яка вироблятиметься на білоруській АЕС.

Литва вважає, що будівництво АЕС за 50 км від Вільнюса ведеться з порушеннями вимог безпеки, без дотримання міжнародних стандартів, тим часом Мінськ всі ці звинувачення відхиляє.

Нагадаємо: У звіті Департаменту державної безпеки і військової розвідки, Литва визначила Білорусь як загрозу національній безпеці.

Loading...